×

10 nieodwracalnych zmian, które powodują wysokie obcasy. Są niezwykle bolesne!

Podobno, gdy kobieta ma wygodną parę szpilek może podbić w nich cały świat! Niestety, te brednie mają mało wspólnego z rzeczywistością. Osobiście do podbijania świata założyłabym adidasy. Oto parę powodów:

Przerażające i nieodwracalne zmiany w ciele kobiety, które powodują wysokie obcasy:

#1 Wady postawy

Wadę postawy można nabyć również w wieku dorosłym! Całe dzieciństwo cieszyłaś się prostym i zdrowym kręgosłupem. Zbyt częste noszenie szpilek może to zmienić. Gdy nosisz szpilki, dolna część kręgosłupa wygina się do przodu. Niepoprawne ułożenie bioder i odcinka lędźwiowego powoduje ból!

#2 Problemy z nerwem kulszowym

To jeden z najpopularniejszych schorzeń wśród Polaków. Ból nerwu kulszowego paralizuje i nie pozwala wstać z łóżka. Badania Amerykańskiego Instytutu Ortopedii udowodniły, że noszenie wysokich obcasów osłabia mięśnie nóg i jest powiązane z rozwojem choroby nerwu kulszowego.

#3 Miażdżący nacisk na delikatną część stopy

Według badań 7 cm obcas powoduje, że 76% masy naszego ciała skupiona jest na przedniej części stopy. Powoduje to silny nacisk na śródstopie. Biologicznie nie jest przystosowane do noszenia ponad połowy ciężary naszego ciała!

#4 Żylaki

Podczas chodzenia na obcasie mięsień skokowy górny nienaturalnie wygina się do przodu. Powoduje to utrudnienia w przepływie krwi do łydki, co powoduje pękanie ścianek żył.

#5 Wrastające się paznokcie

Ciasne czubki szpilek ściskają palce stóp. Masa ciała dociska paliczki i zniekształca je. Taki ucisk powoduje wrastanie się paznokci. Jest to bolesne, a leczenie nie należy do przyjemnych…

#6 Ból ramion

Możesz być zaskoczona, ale noszenie szpilek ma wpływa na cały układ kostny. W tym ramiona! Nieprawidłowa postawa wywołana przez szpilki powoduje ból ramion i karku!

#7 Nagniotki i zgrubienia

Nagromadzona w stopach kreatyna powoduje, że skóra staje się twarda. Powstają one w miejscach gdzie powodowany jest ucisk lub obcieranie. Najczęściej dotyczy to małych palców oraz śródstopia.

#8 Zapalenie ścięgna Achillesa

Fakt, że jest to największe ścięgno w ludzkim ciele, nie sprawia, że jest ono odporne na urazy. Łączy ono mięśnie łydki z kością pięty. Podczas częstego noszenia szpilek ścięgno grubieje i sztywnieje!

#9 Skręcone lub osłabione kostki

Nienaturalna pozycja w której znajduję się stopa, naraża nas na upadki i potknięcia. Co za tym idzie… skręcenia kostki. Pamiętacie! Każda kontuzja i skręcenie powoduje, że kostka jest słabsza i bardziej narażona. Jeśli kiedykolwiek miałaś skręconą kostkę i chodzisz na obcasach, zadbaj o nią!

#10 Zwyrodnienia stawów

Nie, nie dotyczy tylko starszych osób! Czasem zaczyna się od zwykłego bólu kolana, potem jest tylko gorzej. Obcas wyższy niż 7 cm, przyczynia się do rozwoju choroby. Nacisk na stawy powoduje ich zwyrodnienie, a ból z nim związany możemy odczuwać do końca życia!

Zobacz filmik, który zmieni Twoje zdanie o wysokich obcasach:

Basia

Skoro tutaj trafiłeś/aś to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.

Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!