10 nieodwracalnych zmian, które powodują wysokie obcasy. Są niezwykle bolesne!
Podobno, gdy kobieta ma wygodną parę szpilek może podbić w nich cały świat! Niestety, te brednie mają mało wspólnego z rzeczywistością. Osobiście do podbijania świata założyłabym adidasy. Oto parę powodów:
Przerażające i nieodwracalne zmiany w ciele kobiety, które powodują wysokie obcasy:
#1 Wady postawy
Wadę postawy można nabyć również w wieku dorosłym! Całe dzieciństwo cieszyłaś się prostym i zdrowym kręgosłupem. Zbyt częste noszenie szpilek może to zmienić. Gdy nosisz szpilki, dolna część kręgosłupa wygina się do przodu. Niepoprawne ułożenie bioder i odcinka lędźwiowego powoduje ból!
#2 Problemy z nerwem kulszowym
To jeden z najpopularniejszych schorzeń wśród Polaków. Ból nerwu kulszowego paralizuje i nie pozwala wstać z łóżka. Badania Amerykańskiego Instytutu Ortopedii udowodniły, że noszenie wysokich obcasów osłabia mięśnie nóg i jest powiązane z rozwojem choroby nerwu kulszowego.
#3 Miażdżący nacisk na delikatną część stopy
Według badań 7 cm obcas powoduje, że 76% masy naszego ciała skupiona jest na przedniej części stopy. Powoduje to silny nacisk na śródstopie. Biologicznie nie jest przystosowane do noszenia ponad połowy ciężary naszego ciała!
#4 Żylaki
Podczas chodzenia na obcasie mięsień skokowy górny nienaturalnie wygina się do przodu. Powoduje to utrudnienia w przepływie krwi do łydki, co powoduje pękanie ścianek żył.
#5 Wrastające się paznokcie
Ciasne czubki szpilek ściskają palce stóp. Masa ciała dociska paliczki i zniekształca je. Taki ucisk powoduje wrastanie się paznokci. Jest to bolesne, a leczenie nie należy do przyjemnych…
#6 Ból ramion
Możesz być zaskoczona, ale noszenie szpilek ma wpływa na cały układ kostny. W tym ramiona! Nieprawidłowa postawa wywołana przez szpilki powoduje ból ramion i karku!
#7 Nagniotki i zgrubienia
Nagromadzona w stopach kreatyna powoduje, że skóra staje się twarda. Powstają one w miejscach gdzie powodowany jest ucisk lub obcieranie. Najczęściej dotyczy to małych palców oraz śródstopia.
#8 Zapalenie ścięgna Achillesa
Fakt, że jest to największe ścięgno w ludzkim ciele, nie sprawia, że jest ono odporne na urazy. Łączy ono mięśnie łydki z kością pięty. Podczas częstego noszenia szpilek ścięgno grubieje i sztywnieje!
#9 Skręcone lub osłabione kostki
Nienaturalna pozycja w której znajduję się stopa, naraża nas na upadki i potknięcia. Co za tym idzie… skręcenia kostki. Pamiętacie! Każda kontuzja i skręcenie powoduje, że kostka jest słabsza i bardziej narażona. Jeśli kiedykolwiek miałaś skręconą kostkę i chodzisz na obcasach, zadbaj o nią!
#10 Zwyrodnienia stawów
Nie, nie dotyczy tylko starszych osób! Czasem zaczyna się od zwykłego bólu kolana, potem jest tylko gorzej. Obcas wyższy niż 7 cm, przyczynia się do rozwoju choroby. Nacisk na stawy powoduje ich zwyrodnienie, a ból z nim związany możemy odczuwać do końca życia!