×

4 sposoby na ból, które zdradził mi fizjoterapeuta. Warto mu zaufać

Schorzeń i chorób, które powodują ból jest bardzo wiele. Może być on ostry i nagły, bądź przewlekły. Istnieją różne sposoby leczenia, ale najczęściej sięgamy po szybkie rozwiązania. Niestety farmakologiczne środki działają tylko doraźnie, w dodatku obarczone są skutkami ubocznymi. Dlatego szukam, jak najlepszych, naturalnych rozwiązań i takie wydają się być poniższe sposoby fizjoterapeuty na ból.

Fizjoterapia jest jedną z bezpiecznych i skutecznych alternatyw w leczeniu różnych dolegliwości bólowych. Dowiedz się, jak specjaliści radzą sobie z bólem.

4 sposoby fizjoterapeuty na ból:

#1 Ćwiczenia

Badania wykazują, że osoby, które uprawiają jakąś aktywność fizyczną, odczuwają zdecydowanie mniejszy ból. Warto jednak wcześniej skonsultować się z fizjoterapeutą, który dobierze dla nas odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Gimnastyka podczas jednej sesji rehabilitacji to zdecydowanie za mało. Musisz zacząć regularnie ćwiczyć w domu (lub poza nim) i nie chodzi o jakieś ciężkie treningi. Może to być np. joga.

Ćwiczenia na dyskopatię, które łagodzą ból i pomagają zatrzymać chorobę!

#2 Alternatywne metody leczenia

Gdy zaczynamy odczuwać ból, najczęściej sięgamy po środki farmakologiczne. Nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie, szczególnie przy przewlekłych schorzeniach. Leki mają bowiem wiele skutków ubocznych, a stosowane w nadmiarze mogą powodować więcej szkody niż pożytku.

W związku z tym, fizjoterapeuci radzą skupić się na innych sposobach leczenia. Głównie chodzi o manualne terapie, mobilizację stawów i tkanek miękkich. Zalecają też m.in. akupunkturę, suche igłowanie oraz inne alternatywne metody leczenia bólu.

Dzięki takim sposobom można skutecznie zmniejszyć ból i poprawić ruchomość w wielu schorzeniach (od zespołu cieśni nadgarstka po ból kręgosłupa).

Naturalne sposoby na ból pleców. Nie musisz brać leków!

#3 Edukacja i uświadamianie

Wiele osób zapomina o edukacji na temat schorzeń, na które cierpią. Wychodzą z założenia, że to specjalista ma im pomóc.

Jednak doświadczenie fizjoterapeutów pokazuje, że uświadamianie pacjentów w zakresie:
– dlaczego ból się pojawił i co go powoduje,
– jakie inne objawy mogą mu towarzyszyć,
– oraz jakie działania będą prowadzić do zniwelowania uciążliwych dolegliwości,

zwiększa efektywność terapii.

Jeśli chory zacznie się interesować problemem i zmieni swoje złe nawyki, to ma zdecydowanie większe szanse na pozbycie się bólu i powrót do pełnej sprawności. Trzeba się bowiem skupiać na profilaktyce, a nie tylko na usuwaniu objawów schorzenia.

Jak leczyć i zapobiegać lumbago? Poznaj najczęstsze przyczyny i objawy postrzału

#4 Praca zespołowa

Nie bez znaczenia jest również budowanie pozytywnych relacji z fizjoterapeutą, a zwłaszcza bycie aktywnym uczestnikiem podczas rehabilitacji.

Badania wykazują, że im większe jest zaangażowanie pacjenta w leczenie, tym większy sukces zdrowotny może on osiągnąć.

Stosuj 4 sposoby fizjoterapeuty na ból, a Twoja terapia będzie skuteczniejsza i szybciej pozbędziesz się uciążliwych dolegliwości

Basia

Skoro tutaj trafiłeś/aś to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.

Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!

Może Cię zainteresować