Kategorie Ćwiczenia

5-minutowa mobilizacja całego ciała. To absolutne minimum dla Twojego dobra

Regularne wykonywanie ćwiczeń mobilizacyjnych to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla dobra swojego ciała. Problem polega jednak na tym, że zdecydowana większość z nas poświęca im zbyt mało czasu. Z tego też względu przygotowaliśmy dla Was możliwie najkrótszą mobilizację całego ciała. Całość zajmie Ci zaledwie 5 minut! Znajdziesz tyle czasu dla swojego zdrowia?

Im lepiej się poruszasz, tym mniej czasu spędzisz nad sprawdzaniem stanu swojego ciała i walką z wszelkimi nieprawidłowościami

Ruch to zdrowie. Brak pracy nad ciałem prędzej czy później spowoduje, ze Twoje tkanki i stawy zesztywnieją i stracą dużą część na swojej naturalnej ruchomości. Sama poprawna technika poruszania się i zdrowy styl życia tutaj nie wystarczą. Ćwiczenia mobilizacyjne i stymulowanie wszystkich tkanek ciała mają więc tutaj ogromne znaczenie i stanowią zarazem dopełnienie wspomnianej wcześniej techniki i prowadzonego stylu życia.

5-minutowa mobilizacja
Freepik

5-minutowa mobilizacja całego ciała

Poniższe ćwiczenia mobilizacyjne są polecane wszystkim, którzy nie mają czasu lub ochoty na długi i monotonne programy rozciągające. Świetnie sprawdzą się także w przypadku osób, które z różnych przyczyn nie wykonają danego dnia pełnego treningu, ale mimo wszystko chcą produktywnie wprowadzić swoje ciało w ruch.

Gotowy? A więc do dzieła!

5-minutowa mobilizacja
Freepik

#1 „Przytakiwanie” i „zaprzeczanie” w podporze na łokciach w leżeniu przodem

Połóż się na brzuchu, a następnie podnieś tułów na przedramionach (łokcie powinny znajdować się w linii pod barkami). Wykonaj po 10 ruchów głową góra-dół i lewo-prawo. Poświęć na pierwszą i drugą część ćwiczenia po 30 sekund.

#2 Przejście z pozycji kobry do pozycji dziecka

Leżąc na brzuch, umieść dłonie na podłodze na wysokości klatki piersiowej, unieś tułów do góry, a następnie przenieś go w kierunku pięt pozostawiając dłonie praktycznie w tym samym miejscu. Poświęć na to ćwiczenie 60 sekund.

#3 Rotacja tułowia w podporze w klęku jednonóż

Przejdź do klęku podpartego i wysuń prawą nogę w bok. W tej pozycji przełóż prawą rękę pod lewym ramieniem, a następnie przenieś ją wysoko w górę. Wzrok przez cały czas podąża za ręką. Poświęć 30 sekund na stronę (w sumie 60 sekund).

#4 Przejście z pozycji psa z głową w dół do wykroku i rozciągania tylnej taśmy

Zacznij od pozycji psa z głową w dół, po czym przejdź do wykroku, a następnie rozciągania mięśni tylnej taśmy nóg. Poświęć 60 sekund na całość.

#5 Przysiady z przetrzymaniem palców u stóp

Chwyć dłońmi za palce stóp i wykonaj przysiad, po czym wyprostuj nogi bez puszczania stóp. Na ostatnie ćwiczenie poświęć ostatnie 60 sekund.

Wszystkie opisane wyżej ćwiczenia zostały przedstawione na poniższym nagraniu.

5-minutowa mobilizacja całego ciała

Nie masz czasu na rozciąganie i mobilizację? Ten zestaw ćwiczen to ABSOLUTNE MINIMUM. Mobilizację praktycznie całego ciała dzięki nim wykonasz w zaledwie 5 minut 👊💪👌 Tyle czasu to chyba znajdziesz? 😁

Opublikowany przez Zdrowe Plecy Czwartek, 18 czerwca 2020

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com