Kategorie Porady

7 mniej znanych wskazówek dotyczących łagodzenia bólu szyi. Ulga natychmiastowa

Ćwiczenia ćwiczeniami, ale możesz zrobić jeszcze dużo innych rzeczy, które sprawią, że pozbędziesz się bólu szyi.

Dla wielu osób cierpiących na przewlekły ból szyi konwencjonalne leczenie, takie jak leki lub opieka chiropraktyka, nie zawsze przyniesie ulgę.

Poznaj zatem wiele prostych, ale unikalnych technik zarządzania bólem szyi. Należy pamiętać, że nie wszystkie z nich zostały udowodnione i oparte na dowodach leczenie przewlekłego bólu szyi, dlatego przed rozpoczęciem nowej terapii należy porozmawiać z lekarzem.

#1 Pozostań nawodniony

Krążki między kręgami kręgosłupa wymagają wody, by utrzymać wysokość dysku i ustawienie kręgosłupa oraz odciążyć kręgosłup. Każdy indywidualny dysk kręgowy jest w przybliżeniu 80 procentami wody w momencie naszego urodzenia, przy czym ten stosunek maleje wraz z wiekiem i dysk ulega degeneracji.

Z czasem utrzymanie silnych nawyków nawodnienia może zapobiegać dalszemu zwyrodnieniu krążków szyjnych, co może zmniejszyć ból szyi.

#2 Zwracaj uwagę na to, jak trzymasz telefon

Jednym ze sposobów, w jaki możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że przyczyniasz się do bólu szyi, jest umieszczenie telefonu na szyi podczas rozmowy. To powoduje niepotrzebne obciążenie kręgosłupa szyjnego.

Ponadto wiele osób zaczyna również wyciągając szyję w dół, aby spojrzeć na telefon podczas pisania wiadomości tekstowych lub przeglądania Internetu.

Dzięki tym wskazówkom unikniesz bólu szyi podczas korzystania z telefonu:

  1. Do nawiązywania połączeń używaj zestawu słuchawkowego Bluetooth lub zestawu głośnomówiącego.
  2. Podczas przeglądania lub wysyłania wiadomości tekstowych, trzymaj telefon wysoko, aby zmniejszyć kąt, pod którym trzymasz szyję.
  3. Rób częste przerwy, aby rozciągnąć szyję.

#3 Wejdź do basenu

Pływanie ma terapeutyczne działanie na ból szyi, szczególnie w zmniejszaniu stanu zapalnego, zapewnianiu szybkiego uśmierzania bólu i łagodzeniu sztywności szyi.

Dla niektórych pływanie jest za bardzo męczy szyję. W takim przypadku terapia wodna, która jest delikatnym ćwiczeniem wykonywanym w ciepłym basenie, jest często świetną alternatywą dla ćwiczeń lądowych czy zwykłego pływania.

#4 Odwiedź fizjoterapeutę

Często uważa się, że fizjoterapia jest leczeniem mającym na celu zmniejszenie objawów związanych z danym urazem, np. po wypadku. Chociaż jest to poprawne, fizjoterapia szyi może mieć również inne zalety, takie jak:

  1. Identyfikacja wtórnych przyczyn bólu.
  2. Nauczenia Cię, jak zmniejszyć ryzyko ponownego urazu.
  3. Wzmocnienia słabych obszarów szyi poprzez ukierunkowane ćwiczenia.

#5 Zastanów się nad akupunkturą

Akupunktura zapewnia różny stopień łagodzenia bólu szyi. Niektóre osoby są przekonane w jej skuteczność, podczas gdy inne zauważają sukces jedynie w zmniejszeniu bólu. Inni nie odczuwają ulgi od akupunktury w ogóle.

Uważa się, że skuteczność akupunktury i głębokiego masażu tkanek często zależy od umiejętności lekarza, dlatego ważne jest, aby pacjenci badali te metody leczenia i naprawdę rozumieli, jak zidentyfikować wykwalifikowanego specjalistę.

#6 Wybierz krzesło podtrzymujące szyję

Utrzymanie dobrej postawy jest dobrym sposobem na kontrolowanie bólu szyi. Zagłówek może pomóc utrzymać kręgosłup szyjny w neutralnej pozycji, więc rozważ zakup krzesła biurowego i korzystania z niego! 

7 mniej znanych wskazówek dotyczących łagodzenia bólu szyi. Ulga natychmiastowa

#7 Zwiększ spożycie magnezu

Ból szyi jest najczęściej wynikiem wysiłku lub zwichnięcia mięśni. Zwiększenie spożycia magnezu, minerału, który pomaga w skurczu i rozluźnieniu mięśni, może pomóc uniknąć problemów powodujących ból.

  1. Magnez jest powszechnie spotykany w owocach, warzywach, fasoli, produktach sojowych i pełnych ziarnach. Przeczytaj etykiety wartości odżywczych na produktach, aby zobaczyć, ile dziennej zalecanej ilości magnezu dostarczają.
  2. Magnez może być wchłaniany przez skórę podczas kąpieli z solą Epsom lub podobnym suplementem.
  3. Niektórzy odnotowali ulgę w bólu szyi, przy stosowaniu olejku magnezowego, który nakłada się bezpośrednio na skórę po ciepłym prysznicu lub kąpieli.

Aby zapobiec niepożądanym reakcjom, możesz skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu lub olejku.

Źródło: spine-health.com | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: freepik.com