×

8 szybkich sposobów na ból pleców dla osób pracujących przy biurku

8 sposobów na ból pleców dla osób pracujących przy biurku. Zainteresował Cię ten tytuł? Nic dziwnego. Coraz więcej osób nawet w bardzo młodym wieku się z nim zmaga. Niezależnie od tego ile masz lat, zapewne poszukujesz alternatywy dla tabletek przeciwbólowych.

Niestety, ale taka forma pomocy jest najszybsza i łatwo dostępna. Jednak na dłuższą metę kompletnie się nie sprawdzi. Skutki uboczne przyjmowania dużej ilość leków przeciwbólowych na pewno prędzej czy później się odezwą, a Ty i tak zostaniesz z bólem pleców.

Pamiętaj, że wraz z leczeniem bólu powinniśmy poznać przyczynę jego powstawania. Warto też zwrócić uwagę na tryb życia który prowadzimy i zastanowić się, gdzie przynosi nam szkody i powoduje nasz dyskomfort w plechach.

Około 80% dorosłych doświadcza bólu pleców w pewnym momencie swojego codziennego życia. Te statystyki są alarmujące! Jest to najczęstsza przyczyna nieudanej pozycji w pracy. Leki mogą być pomocne, ale zawsze dobrze jest znać kilka sposobów, które nie mają skutków ubocznych…

Ja w biurze siedzę na mojej ukochanej piłce. Polecam każdemu!

#1 Sposoby na bóle pleców: Koci grzbiet na krześle

Koci grzbiet jest jednym z lepiej odprężających ćwiczeń, które może pomóc wydłużyć plecy i złagodzić napięcie w mięśniach. Jednak możesz ulepszyć tę technikę i użyć krzesła. Jest to szczególnie miłe po ciężkim dniu pracy, kiedy nie masz wystarczającej ilości energii, by ćwiczyć jogę lub rozciąganie.

 1. Potrzebujesz miękkiej poduszki między Tobą a krzesłem. Usiądź na kolanach i ustaw swój brzuch na siedzeniu krzesła. Rozluźnij całe ciało i pozwól kręgosłupowi się odprężyć. Twoja głowa powinna być opuszczona.
 2. Pozostań taki, aż poczujesz ulgę w mięśniach.

#2 Użyj tejpów na plecy, by złagodzić ból

Ten specjalny plaster łagodzi ciśnienie i ból, zapewnia wsparcie i poprawia krążenie. Gdy taśma zostanie nałożona na ciało, delikatnie podnosi skórę. Uważa się, że pomaga to stworzyć niewielką przestrzeń między skórą a tkankami pod nią. Bardzo często ulga jest odczuwana natychmiast.

Jak go stosować?

 1. Najpierw oczyść i osusz obszar problemowy.
 2. Oderwij papier podkładowy na środku.
 3. Po nałożeniu pierwszej zakładki, by zakotwiczyć taśmę, pozwól końcówce lekko odskoczyć. Następnie zdejmij papier podkładowy.
 4. Po nałożeniu taśmy pocierać pasek energicznie przez kilka sekund. Ciepło aktywuje klej. 

Pamiętajcie jednak, by użycie plastra skonsultować z terapeutą!

#3 Sposoby na bóle pleców: Gorące kamienie

Możesz kupić w sklepie własne kamienie i zrelaksować się w domu. Jedynym wymogiem jest, aby były zaokrąglone.  Poprzez umieszczenie podgrzanych kamieni nad punktami akupresury, można pozbyć się napięcia w ciele i promować własny proces gojenia organizmu. Zawsze lepiej jest skonsultować się z lekarzem, który może również doradzić, gdzie je stosować.

Jak przygotować i używać kamieni?

 1. Rozgrzej kamienie. Przygotuj kamienie 30-60 minut przed rozpoczęciem masażu. Woda nie powinna być większa niż 54 °C.
 2. Nałóż trochę oleju do masażu na plecy.
 3. Nie kładź gorącego kamienia bezpośrednio na skórze. Musisz najpierw przesuwać go powoli wzdłuż pleców.
 4. Połóż kamienie na plecach wzdłuż kręgosłupa i zrelaksuj się. Potrzeba 3-4 minut, aby ciepło kamieni wniknęło w skórę.

#4 Tynk Capsicum: metoda, która przetrwała próbę czasu

To, co stare, jest nowe. Dzięki tym wszystkim nowym technologiom prawie zapomnieliśmy o starym lekarstwie, które zawsze pomagało. Tynk Capsicum jest używany do produkcji ciepła, ale musisz upewnić się, że nakładasz go na nieuszkodzoną skórę. Stosuje się go na bóle pleców, obrzęk nerwów i sztywność mięśni.

Nowe badania mówią, że jest ono skuteczne i po 3 tygodniach leczenia wykazano, że zmniejsza ból o 25%!

Jak go używać?

 1. Używaj go dokładnie tak, jak wskazano na etykiecie dołączonym do opakowania.
 2. Aby nałożyć plaster, usuń wkładkę i nałóż plaster na skórę w okolicy bólu. Naciśnij mocno.
 3. Umyj ręce wodą z mydłem natychmiast po nałożeniu plastra.

#5 Sposoby na bóle pleców: Użyj punktów akupresury

Punkty akupresury są bardzo pomocne w przypadku bólu pleców. Stosowanie tej techniki nie powoduje skutków ubocznych, takich jak leki. Możesz użyć tej metody w codziennej rutynie. 

Akupunktura to starożytna chińska terapia fizyczna. Staje się coraz bardziej popularna i jest dobrze zbadaną metodą zarządzania bólem pleców. Działa poprzez stymulowanie układu nerwowego i uwalnianie chemikaliów łagodzących ból.

Niektóre punkty akupunktury na ból pleców znajdują się na stopach, biodrach i brzuchu.

Jak nacisnąć punkty?

 1. W przypadku tego masażu najlepiej udać się do specjalisty!

#6 Technika chiropraktyka dla bólu krzyża

Może to być również dobra alternatywa dla leków. 

Chiropraktyka manipulacji kręgosłupa jest skuteczna w przypadku bólu pleców. Zasadniczo analizuje problem za pomocą dotyku, a następnie naprawia go ręcznie. Szacuje się, że kręgarze leczą rocznie ponad 35 milionów ludzi w Ameryce!

Ale przed wykonaniem jakichkolwiek procedur skonsultuj się z lekarzem, aby nie zaszkodzić kręgosłupowi!

#7 Sposoby na bóle pleców: Terapia flotacyjna

Ta procedura może być bardzo skuteczna i szybko przynieść ulgę w bólu pleców. Wykorzystuje specjalną kombinację magnezu, wody i temperatury powietrza wewnątrz zbiornika, by Cię uzdrowić. Terapia flotacyjna może również zawierać specjalne elementy relaksacyjne: wizualne i audio.

Jest bardzo skuteczna w przypadku bólu związanego ze stresem.

Jak to wygląda i działa?

 1. Wchodzisz nago do zbiornika i odcinasz się od wszelkiej zewnętrznej stymulacji, w tym dźwięku i grawitacji.
 2. Zaczynasz unosić się nieważko w ciszy i ciemności, mózg ma wejść w stan głębokiej relaksacji.

Czy masz własne metody na pokonanie bólu pleców? 

Która z tych metod jest dla Ciebie nowa i którą chciałbyś wypróbować? Pamiętaj, by zawsze skonsultować je ze swoim lekarzem!

Basia

Skoro tutaj trafiłeś/aś to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.

Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!

Może Cię zainteresować