×

Stworzyli sprzęt, który w trosce o plecy pozwali Ci pracować w pozycji leżącej. Znamy cenę

Nie od dziś wiadomo, że spędzanie znacznej części dnia w pozycji siedzącej niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje. Niestety, niektórzy z nas nie mają wyboru, bo np. zmusza ich do tego praca. A gdyby tak była możliwość pracy biurowej w pozycji leżącej? To rozwiązanie zdaje nam się to umożliwiać! Takim produktem może być Altwork Station, który pozwala siedzieć, leżeć oraz stać, podczas gdy pracujemy.

Kalifornijski startup Altwork przynosi bardzo interesującą innowację dla osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej. Jego twórcy uważają, że pracując przy komputerze powinniśmy… leżeć!

Inspiracja do stworzenia tego typu „urządzenia” niewątpliwie pochodzi z filmów science-fiction, gdzie mogliśmy podziwiać stanowiska rodem z kosmosu, w których ich użytkownicy patrzyli na zawieszoną nad nimi zbiorowisko różnych ekranów, najczęściej wyświetlających się w powietrzu. Co prawda dzisiaj jeszcze nic takiego nie powstało, nie mniej jednak niewątpliwie jednak jesteśmy o krok do przodu…

Dowodem na potwierdzenie powyższych słów jest chociażby Altwork Station, czyli zintegrowane stanowisko robocze, które łączy w sobie w pełni regulowany za pomocą siłowników rozkładany fotel, biurko i mocujące stelaże. Całością jesteśmy w stanie dowolnie sterować. Co więcej, wraz ze zmianą kształtu fotela, automatycznie zmienia się ustawienie biurka i uchwytu monitorów tak, aby było jak najbardziej dopasowane do ułożenia naszego ciała. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, abyśmy korzystali z komputera w pozycji leżącej, dzięki czemu nasz kręgosłup będzie mógł odpocząć. Urządzenie tak naprawdę umożliwia utworzenie ogromnego wyboru pozycji roboczych – badania pokazują, że wielokrotna zmiana ustawienia ciała jest korzystna dla naszego zdrowia.

Altwork Station

Altwork Station

Niewątpliwie zaletą jest fakt, że do urządzenia dołączona jest magnetyczna klawiatura i mysz, które nie spadną z pulpitu podczas zmiany ustawień. Nieco inaczej to wygląda w przypadku monitorów. Choć nie są one na magnez, ramię i mocowania VESA udźwigną do 16 kilogramów, dzięki czemu śmiało możemy pokusić się o zestawienie kilku ekranów obok siebie.

Krótko mówiąc Altwork Station łączy w sobie funkcje typowego biurka do siedzenia, stania, a także pozwala pracować w pozycji leżącej.

Dla kogo Altwork Station?

Altwork Station jest dedykowany przede wszystkim osobom, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej.: programiści, pisarze, animatorzy, inżynierowie pracujący z programami CAD czy gracze. Produkt powstał w trosce o ich zdrowie.

Cena regulowanego biurka wraz ze miejscem do siedzenia/leżenia wynosi 4,950.00 dolarów. Dużo?

Zobacz krótki filmik, który pokazuje jak działa Altwork Station. Przydałoby Ci się takie urządzenie w Twoim miejscu pracy?

Źródła: mashable.com
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować