Kategorie Ćwiczenia

Prosta gimnastyka przynosząca ulgę plecom. Słusznie można nazwać ją najlepszą

Ból pleców ćwiczenia rozluźniające – Te proste ćwiczenia pozwolą Ci zapomnieć o bólu pleców. Wynik będzie odczuwalny niemal natychmiast.

Prawie wszystkie ćwiczenia, które znajdziesz poniżej, wykonywane są z powolnym wdychaniem (licząc jeden, dwa, trzy), lekkim wstrzymaniem oddechu (jeden, dwa) i wolnym wydechem z intensyfikacją do końca wydechu (jeden, dwa, trzy, cztery). Wdychanie i wydech są wykonywane przez nos.

Ćwiczenie numer #1

Połóż się na plecach, kładąc małą poduszkę lub zrolowany ręcznik pod plecami w okolicy łopatek. Połącz stopy razem, zewnętrzną część nóg ułóż w formie żabki, rozsuń kolana i wyrównaj oddech. Leż w tej wygodnej pozycji przez kilka minut.

Ćwiczenie numer #2

Usiądź na piętach, przytrzymaj poduszkę kolanami i przytul ją rękami. Wykonaj 10-20 głębokich oddechów i wydechów, obracając głowę w lewo. Następnie wykonaj to ćwiczenie w innym kierunku.

Ból pleców ćwiczenia rozluźniające: Ćwiczenie numer #3

Odłóż poduszkę lecz nie zmieniaj pozycji. Wyciągnij ręce jak najdalej przed siebie i obróć głowę i ręce w lewo. Weź głęboki, powolny oddech i gładki wydech, odwróć głowę w przeciwnym kierunku i rozciągnij w ten sam sposób.

Ćwiczenie numer #4

Uklęknij, rozluźnij szyję, a dłonie i kolana opieraj o podłogę. Opuść głowę, a następnie zrób garba, które będzie przypominało przeciąganie kota. Wszystkie koty przyjmują tę postawę, gdy się wyginają i rozciągają. 

Ćwiczenie numer #5

Podczas wdechu ugnij plecy, wyciągnij kość ogonową do góry, podnieś głowę, skieruj oczy w górę. Podczas wydechu powróć do poprzedniej pozycji kota. Rób oba ćwiczenia na przemian.

fithacker.ru

Ból pleców ćwiczenia rozluźniające: Ćwiczenie numer #6

Uklęknij, weź rękę pod siebie i oprzyj się o ramię, próbując położyć głowę jak najbliżej łokcia. Zabierz głowę na bok, nie obciążaj szyi. Poczuj napięcie mięśni w okolicy ramion.

Ćwiczenie numer #7

Usiądź lub uklęknij i podnieś splecione dłonie. Nie odchylając tułowia na boki i nie podnosząc ramion do góry, utrzymuj kręgosłup w spokojnej, równej pozycji.

Ćwiczenie numer #8

Zostaw ręce w tzw. zamku i przenieś je do przodu. Zegnij plecy tak, aby stały się okrągłe i opuść twarz do dołu. 

Ból pleców ćwiczenia rozluźniające: Ćwiczenie numer #9

Przełóż ręce za plecy i zapleć palce. Powoli wyprostuj plecy i trzymaj proste ramiona.

Ćwiczenie numer #10

„Zapnij” talię lewą ręką od tyłu. Prawą dłonią naciśnij lewą dłoń. Zegnij głowę w prawo i spróbuj dosięgnąć ucha do ramienia. Ćwiczenie ma na celu rozciągnięcie mięśni ramienia i szyi po lewej stronie. Powtórz to ćwiczenie na drugą stronę.

Ćwiczenie numer 11

Połóż się na podłodze, prostując nogi i wkładając poduszkę pod plecy w okolicę miednicy. Mięśnie ramion i pleców są zrelaksowane i spokojnie leżą przez jedną minutę bez zmiany pozycji. Poczuj rozciąganie zewnętrznych mięśni ud. Prawda, że przyjemnie?

Ćwiczenie numer #12

Ostatnim ćwiczeniem jest przesunięcie poduszki pod kolana, by rozluźnić wszystkie mięśnie ciała tak bardzo, jak to możliwe. Zostań w tej pozycji przez 5 minut.

Taka prosta gimnastyka eliminuje napięcie mięśniowe w plecach. Po wielu godzinach spędzonych w pozycji siedzącej radość życia obudzi się z nową energią.

Źródło: fithacker.ru | Fotografie: fithacker.ru | Miniatura wpisu: google.com fithacker.ru fithacker.ru
Exit mobile version