Kategorie ĆwiczeniaPoradySchorzenia

3 ćwiczenia dla osób, które odczuwają ból lub dyskomfort i sztywonść w stawie kolanowym

Bóle i dyskomfort w stawach komplikują nasze życie. Stopniowo hamują ruch wpływając na komfort funkcjonowania. Największymi, a zarazem najbardziej obciążonymi stawami w ciele człowieka są stawy kolanowe. Na dolegliwości szczególnie narażone są osoby otyłe, osoby z nadwagą, osoby w podeszłym wieku lub osoby prowadzące siedzący tryb życia, co prowadzi do rozwoju zastoju w tkankach i niedostatecznego przepływu limfy.

Ból kolan

Ból kolan dotyczy dużej liczby osób, a przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele począwszy od urazów mechanicznych, a na powikłaniach chorobowych kończąc. Ze względu na budową stawu, uszkodzenia mogą dotyczyć zarówno jednego, jak i wielu elementów strukturalnych.

3 ćwiczenia dla osób, które odczuwają ból lub dyskomfort i sztywonść w stawie kolanowym
Flickr

Sposób na bolące kolano

Rozciągnięcie stawu kolanowego jest jednym ze sposobów wyeliminowania sztywności lub bólu stawu kolanowego.
Metoda rozciągniecie stawu pozwala rozdzielić ściśnięte powierzchnie stawowe, a w konsekwencji przywrócić właściwe działanie stawu i wyeliminować sztywność lub ból stawów. Jeśli zaliczasz się do tej grupy osób, spróbuj tych 3 ćwiczeń. Ćwiczenia sprawdzą się również w przypadku osób, które zmagają się z zapaleniem ścięgien, urazem łękotki lub chondromalacją rzepki. Wszystko, czego potrzebujesz do ich wykonania, to kawałek wolnej przestrzeni i guma oporowa do ćwiczeń.

Ćwiczenia na ból kolana

Ćwiczenie 1.

Przymocuj jeden koniec gumy do nieruchomego elementu, a drugi do nogi na wysokości kolana nogi bolącej, która jest delikatnie wysunięta do przodu. Ustaw się w takiej odległości, aby guma była dość mocno naciągnięta. Następnie zacznij uginać i prostować nogę w stawie kolanowym. Powtarzaj ćwiczenie przez 30-60 sekund.

Ćwiczenie 2.

Guma pozostaje na swoim miejscu – pamiętaj, aby pozostawała naciągnięta. Ustaw równolegle nieco szerzej niż na szerokość barków i wkręć je w podłoże wprowadzając tym samym rotację zewnętrzną. Napnij brzuch, pośladki i przejdź do przysiadów. Wykonuj je przez 30-60 sekund.

Ćwiczenie 3.

Przejdź do zwykłych przysiadów już bez wykorzystania gumy. Alternatywą dla tego ćwiczenia będzie „krzesełko” przy ścianie, czyli przysiad z przetrzymaniem z wykorzystaniem ściany. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund.

Zwalcz sztywność lub ból kolana 3 prostymi ćwiczeniami

Rozciagnięcie stawu kolanowego jest jednym ze sposobów wyeliminowania sztywności lub bólu stawu kolanowego. Metoda rozciagniecie stawu pozwala rozdzielić ściśnięte powierzchnie stawowe, a w konsekwencji przywrócić właściwe działanie stawu. Boli Cie kolano? Spróbuj tych 3 ćwiczeń. Ps. W ćwiczeniach z gumą zadbaj o to, aby guma była odpowiednio mocno naciągnięta.

Opublikowany przez Zdrowe Plecy Piątek, 24 kwietnia 2020

UWAGA! Jeśli wykonywanie ćwiczeń sprawia Ci większy ból, natychmiast zaprzestań ich wykonywania. Pamiętaj również, że nic nie zastąpi konsultacji ze specjalistą, który będzie mógł postawić prawidłową diagnozę i zaplanować leczenie.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com