Kategorie Ból kręgosłupa lędźwiowegoĆwiczeniaPoradySchorzeniaWady postawyWady postawy u dorosłych

Poznaj szybki sposób na pozbycie się bólu w odcinku lędźwiowym. To naprawdę pomaga!

Regularnie wracam do siedzącego trybu życia, bowiem dotyczy wielu z nas. Wielu z nas spędza większą część dnia w pozycji siedzącej, co może rzutować na bóle kręgosłupa, a zwłaszcza bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Jak w błyskawiczny sposób sobie z nim poradzić? Poznaj dwa ćwiczenia, które wykonasz bez konieczności wstawania z krzesła, choć pod żadnym pozorem nie powinieneś zapominać o tym, aby co jakiś czas oderwać się od ekranu laptopa czy telewizora. W końcu chodzi o zdrowie Twoich pleców i nie tylko!

Wpływ siedzącego trybu życia na plecy

Ból pleców, to w dzisiejszych czasach nie tylko problem ludzi starszych. Coraz więcej młodych, prowadzących siedzący tryb życia ludzi zmaga się ze schorzeniami kręgosłupa. Istnieją badania, które dowodzą, że pozycja siedząca obciąża krążek międzykręgowy o około 30%, a nawet 40% bardziej niż pozycja stojąca. Wyniki są zupełnie sprzeczne z radą „Usiądź, oszczędzaj kręgosłup”. Co prawda pozycja siedząca daje odpocząć prostownikom grzbietu, ponieważ nie muszą wówczas utrzymywać ciężaru ciała, natomiast nie zmienia to faktu, że jest to pozycja, która powoduje większe obciążenie dla dysku.

Poznaj szybki sposób na pozbycie się bólu w odcinku lędźwiowym. To naprawdę pomaga!
Instagram

Jak zminimalizować ryzyko bólu pleców?

Nie trzeba być lekarzem ani fizjoterapeutom, aby stwierdzić, że siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. W przypadku, gdy mamy siedzący tryb pracy, ciężko będzie nam je ograniczyć do zadowalającego stopnia. Nie mniej jednak możemy się starać ograniczyć jego negatywne skutki. W tym celu rób sobie w każdej godzinie co najmniej kilka krótkich przerw odchodząc od komputera, monitora czy innego urządzenia. Wykorzystaj ten czas na ruch. Pamiętaj, że najbardziej niebezpieczne dla zdrowia jest długotrwałe przebywanie w zupełnie nieruchomej pozycji! Poza pracą nie szczędź natomiast od aktywności fizycznej, która angażuje do pracy całe ciało.

Szybki sposób na ból w odcinku lędźwiowym

Co zrobić, kiedy siedzimy przed komputerem i nagle zaczynamy odczuwać przeszywający ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa? Poznaj dwa krótkie ćwiczenia, które powinny przynieść Ci ulgę. Pamiętaj jednak, że nie są one lekarstwem na całe zło, no bo czym jest te kilka minut w stosunku do godzin spędzonych w pozycji siedzącej? Na to pytanie odpowiedz sobie już sam.

UWAGA! Jeśli ból będzie się nasilał lub zacznie występować częściej, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty, który będzie mógł udzielić Ci profesjonalnej pomocy.

Daj znać czy te ćwiczenia okazały się być dla Ciebie pomocne

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com