×

Pozbądź się bólu stóp za pomocą piłeczki tenisowej. Wystarczy kilka minut!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze kości są połączone stawami, a zatem ból i dysfunkcja w jednej z nich może wpływać na kondycję innych. Tak samo dzieje się, gdy nasz stopy są w kiepskim stanie. Ich kondycja wpływa na inne obszary naszego ciała. Ból odczuwany w stopach, guzki, odciski, ostrogi, zapalenie stawów, stopa sportowca, nachodzące na siebie palce i wrastające paznokcie, wszystko to prowadzi do pewnego rodzaju dyskomfortu.

Stopy są połączone z wieloma punktami w ciele, a ta wiedza jest podstawą chińskiej refleksologii, która znana jest od tysiącleci i sugeruje, że stopy są źródłem całego naszego zdrowia. Aby złagodzić ból stóp, możesz wypróbować kilka skutecznych naturalnych alternatyw. Rozciąganie i ćwiczenia są najlepszą metodą i można wykonać je w ciągu 5 minut.

1. Podnoszenie palców

Stojąc na podłodze spróbuj podnosić palce. Podnieś mały palec u nogi na tej samej wysokości co duży palec i powtórz ćwiczenie 5 razy.

2. Opuszczanie palucha

Będąc w tej samej pozycji, opuść tylko duży palec u stopy, podczas gdy inne będziesz utrzymywać podniesione w górze. Powtórz ćwiczenie 5 razy na każdą stopą.

3. Palce do palców

W pozycji siedzącej, z nogami z przodu i palcami zadartymi w górę, pochyl się do przodu i postaraj się dotknąć palców. Pociągnij je do siebie. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

4. Piłka tenisowa

Powinieneś wejść jedną stopą na piłkę tenisową, jednocześnie silnie naciskając. Powtórz ćwiczenie z drugą stopą.

Dodatkowe wskazówki:

1. Noś odpowiednie obuwie

Twoje buty powinny być odpowiednio szerokie, aby nie powodować ściskania palców. Zadbaj również o materiał, który pozwoli stopom oddychać. Ponadto obuwie powinno gwarantować odpowiednie wsparcie dla sklepienia stopy.

2. Mocz stopy w roztworze soli Epsom

Sól Epsom doskonale nadają się do detoksykacji stóp.

3. Spróbuj jogi

Joga pozwala nam się nie tylko zrelaksować, ale również przywrócić kondycję naszym stopom.

4. Chodź na boso

Ta aktywność zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Stopy będą bardziej elastyczne i zdolne do adaptacji do nierównych powierzchni.

Basia

Skoro tutaj trafiłeś/aś to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.

Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!

Może Cię zainteresować