Kategorie ĆwiczeniaPorady

3 ćwiczenia z wykorzystaniem rollera. Dzięki nim wzmocnisz mięśnie brzucha i nie tylko

Popularny roller nie musi służyć tylko i wyłącznie do masażu i regeneracji. Świetnie sprawdzi się również podczas wykonywania ćwiczeń wytrzymałościowo-siłowych, które pomogą w stabilizacji kręgosłupa.

Roller

Roller to przedmiot służący głównie do rozluźniania mięśni, przez co przyśpiesza ich regenerację, poprawia ich elastyczność oraz kurczliwość, a w konsekwencji podnosi jakości treningu. Ze względu na swoje zastosowanie roller jest szczególnie polecany osobom, które intensywnie trenują, jednak korzystać z niego może, a nawet powinien każdy. Należy przy tym pamiętać, że używamy go bezpośrednio na mięśniach. I choć ciężko wyrządzić sobie nim krzywdę, warto mieć na uwadze, aby omijać stawy i kości, ponieważ w skrajnych przypadkach mogą ulec urazom.

Ćwiczenia z wykorzytaniem rollera
Maxpixels

Roller w treningu siłowo-wytrzymałościowym

Jedną z zalet rollera jest jego rozmiar, przez co możemy zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie. Warto więc wiedzieć, jak wykorzystać go w możliwie najszerszy sposób – nie tylko do rozluźnienia tkanek. Potocznie zwany „wałek” idealnie sprawdzi się bowiem w treningu wytrzymałościowo-siłowym, dzięki któremu wzmocnimy całe ciało. Umiejętnie wykorzystanie rollera może przełożyć się również na wzmocnienie głębokich mięśni brzucha („core”), które odpowiadają za stabilizację i prawidłową postawę kręgosłupa.

Ćwiczenia, w których świetnie sprawdzi się roller

Ćwiczenia przedstawione poniżej są bardziej wymagające niż ich odpowiedniki w podstawowej wersji. Jeśli nie jesteś w stanie poprawnie wykonać serii pompek, planków czy hip trustów, mogą stanowić dla Ciebie wyzwanie nie do przeskoczenia.

#1 Pompki ze stopami na rollerze

Ćwiczenia z wykorzystaniem rollera

#2 Plank w podporze na rollerze z naprzemiennym przyciąganiem nóg do klatki piersiowej

Ćwiczenia z wykorzystaniem rollera

#3 Przyciąganie pięt do pośladków z wykorzystaniem rollera w leżeniu na plecach

Ćwiczenia z wykorzystaniem rollera

Ćwiczenia zostały pokazane na poniższym nagraniu

View this post on Instagram

Roller nie tylko do rolowania ?☝ . Jedną z zalet rollera jest jego rozmiar, przez co bez problemu zabrać go możemy praktycznie wszędzie. Warto więc wiedzieć, jak można go wykorzystać… . "Wałek" świetnie sprawdzi się podczas treningu wytrzymałościwo-siłowego, dzięki któremu wzmocnisz całe ciało. Odpowiednie wykorzystanie rollera może przełożyć się na wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, co przełoży się na stabilizację i prawidłową postawę. . ⚠ Przedstawione ćwiczenia są bardziej wymagające niż ich "podstawowe wersje"⚠ . A Ty jak wykorzystujesz roller? ? Wyobrażasz sobie trening bez "wałka"? . @zdrowe_plecy . #rolowanie #miesnie #wzmacnianie #coreczkamamusi #miesnieglebokie #zdroweplecy

A post shared by Zdrowe Plecy (@zdrowe_plecy) on

 

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90 (miniatura wpisu), www.instagram.com, www.maxpixels.net