3 min ćwiczenie, które każdy potrafi zrobić. Ból w dolnej części pleców zniknie!

Niewiele jest ćwiczeń, które wykonywane 4-5 minut dziennie, przynoszą takie efekty. Zwalczysz uciążliwy ból pleców, wyrobisz mięśnie brzucha i poprawisz postawę ciała. Pamiętaj jednak, że musisz być systematyczny!

To ćwiczenie to… deska!

Udostępnij

Wykonując to ćwiczenie wzmacniasz mięśnie pleców. Jeśli wykonujesz ją poprawnie, możesz mieć też pewność, że nie nakładasz zbyt dużego nacisku na kręgosłup lub biodra.

Według badań Amerykańskiego „Council on Exercise” robienie deski regularnie, nie tylko uśmierza ból pleców, ale też zapobiega urazom kręgosłupa. Dzieje się tak, ponieważ wzmocnione mięśnie są jak usztywniający stelaż.

Wykonując deskę rzeźbisz mięśnie brzucha!

O tak! Takie ćwiczenia lubię. Za jednym razem mogę zadbać o plecy i wyrobić wakacyjną sylwetkę. Pamietajmy jednak, że osoby z wadami kręgosłupa, powinny najpierw „wyprostować” plecy, a dopiero potem zabierać się za inne ćwiczenia!

Deska skuteczna jest tylko pod jednym warunkiem…

Ćwiczenie musi być wykonywane poprawnie! Inaczej możemy zrobić sobie krzywdę. Gdy robisz ją pierwszy raz zrób to przed lustrem, albo poproś kogoś o korygowanie Twojej postawy.

Udostępnij

Deska, podstawowe zasady:

1. Utrzymuj proste plecy, delikatnie ściągnij łopatki w tył i do dołu.

Udostępnij

2. Pilnuj, by miednica była na jednej lini z plecami.

Udostępnij

3. Głowa powinna być na przedłużeniu kręgosłupa.

Udostępnij

Jeśli pracę mięśni odczuwasz w dolnej części pleców, to znaczy, że za nisko ustawiłeś miednicę. Ustaw się tak, by czuć to napięcie w mięśniach brzucha.

Ćwicz w seriach 30 sekund po 3/4 razy!

Cześć, jestem Basia

Skoro czytasz ten artykuł to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!

Znajdź mnie na: