Kategorie PoradyWady postawy

Wybieramy fotel dla ucznia. Jest kilka istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę

Odpowiednio przygotowane miejsce do pracy czy nauki jest bardzo ważne zarówno w kontekście naszego samopoczucia, wydajności, komfortu, ale także i przede wszystkim prawidłowej postawy i zdrowia. Na jakie aspekty fotela należy więc zwrócić uwagę przy wyborze fotela do biurka dla dziecka?

fotel dla ucznia
Pxhere

Wybieramy fotel dla ucznia

Aspekt #1: Regulacja siedziska

Opcja regulacja wysokości siedziska to must have – na szczęście ma ją zdecydowana większość foteli. Dziecko szybko rośnie, przez co zmienia się optymalna wysokość siedziska od podłogi. Uczeń siedząc na fotelu powinien dotykać nogami ziemi i lekko je o nią opierać (przylegać do podłoża), podczas gdy kąt pomiędzy udem, a łydką powinien wynosić około 90 stopni. Praktyczną funkcją fotela jest również możliwość regulacji siedziska w osi poziomej (przód-tył).

Aspekt #2: Posiadanie podłokietników

Fotel dla dziecka powinien mieć podłokietniki, dzięki którym nasza pociecha zachowuje prawidłową postawę w czasie pracy. Niektóre fotele mają możliwość regulacji podłokietników, co pozwala odpowiednio je dopasować. Oczywiście jest to funkcja, którą należy zaliczyć do plusów.

home, office, interior, chair, desk, computer, workspace, workplace, decor,  design | Pxfuel

Aspekt #3: Profilowane oparcie

Czas na oparcie, które powinno być profilowane, co zapobiega garbieniu się i sprzyja poprawnemu ułożeniu odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa.

Aspekt #4: Zagłówek

Zagłówek powinien być regulowany. Po zakupie należy odpowiednio dopasować do wysokości użytkownika fotela w taki sposób, aby głowa nie była nienaturalnie odchylona.

Aspekt #5: Materiał wykonania

Możliwości w tym aspekcie jest wiele. Nie polecamy jednak foteli wykonanych z ekoskóry, ponieważ nie jest zbyt przyjemna w użytkowaniu. Ponadto w upalne dni słabo odprowadza wilgoć z ciała i przykleja się do skóry. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się fotel tapicerowany, który dobrze radzi sobie z regulacją powietrza i zapewnia komfort użytkowania bez względu na porę roku i panującą temperaturę.

Wybieramy fotel dla ucznia. Jest kilka istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę
hippopx 

_________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: www.wprost.pl
Fotografie: www.pxfuel.com