Kategorie Bóle kręgosłupaPoradySchorzenia

Już jutro kampania edukacyjna „Aktywny kręgosłup”. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się online

Kampania pt. „Aktywny kręgosłup” jest organizowana przez fundacje Zdrowie jest Najważniejsze. Kampania w postaci cotygodniowych webinarów będzie odbywać się online w dniach 29.04.-27.05.2021. Eksperci medyczni z różnych dziedzin podzielą się bardzo wartościową wiedzą na temat dbania o kręgosłup, kości i stawy. Cel akcji jest prosty. Chodzi o uświadomienie jak najszerszego grona ludzi, jak istotna dla zdrowia jest profilaktyka i dbanie o kręgosłup.

Już jutro kampania edukacyjna „Aktywny kręgosłup”. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się online
aktywnykregoslup.pl

Dla kogo jest kampania „Aktywny kręgosłup”?

Kręgosłup jest stworzony do ruchu, podczas gdy siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, przeciążenia i różnego rodzaju zaniedbania mają na niego destrukcyjny wpływ. Kampania „Aktywny kręgosłup” jest skierowana przede wszystkim do osób, które mogą podpisać się pod przynajmniej jednym z powyższych czynników, a także dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i ich opiekunów. Oczywiście webinary są również polecane osobom zainteresowanym kompleksową profilaktyką w zakresie zdrowia kręgosłupa i szeroko pojętej aktywności życiowej. Reasumując każda z tych osób z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Już jutro kampania edukacyjna „Aktywny kręgosłup”. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się online
Wikimedia Commons

Kampania online

W kampanii prowadzonej online, z której transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku FZJN, udział wezmą eksperci medyczni z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się w wielu różnych dziedzinach związanych ze zdrowiem: dietetyka kliniczna, psychologia, neurochirurgia, ortopedia, traumatologia, fizjoterapia. Tematem przewodnim kampanii będzie dbanie o kręgosłup i stawy.

Oto lista specjalistów, która poprowadzi webinary:

 • dr Hanna Stolińska (doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny),
 • mgr Malwina Umiastowska (dietetyk, psycholog),
 • lek. Alicja Baska (lekarka w trakcie specjalizacji ze zdrowia publicznego, certyfikowana specjalistka medycyny stylu życia International Board of Lifestyle Medicine),
 • lek. Paulinęa Juszyńska i lek. Jakub Wojciechowski (zajmujących się pełnoprofilową neurochirurgią),
 • dr n. med. Paweł Walasek (specjalista ortopeda-traumatolog),
 • lek. Anna Plucik-Mrożek (specjalista chorób wewnętrznych),
 • mgr fizjoterapii Joanna Tokarska,
 • mgr fizjoterapii i wychowania fizycznego Magdalena Łuczak,
 • mgr fizjoterapii, ortopodolog Kama Brzostowska,
 • mgr fizjoterapii Andrzej Grudniewski,
 • mgr fizjoterapii Łukasz Frącz
 • mgr fizjoterapii Walenty Trandasir
Już jutro kampania edukacyjna „Aktywny kręgosłup”. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się online
Youtube

Co zrobić, aby wziąć udział kampanii?

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć udział w webinarach nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy wejść na Facebooka Fundacja Zdrowie Jest Najważniejsze (FZJN). Webinary będą nagrywane, a następnie udostępniane na kanale YouTube Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze. Nie musisz więc martwić się, że coś Cię ominie. Na koniec kampanii przewidziana jest debata ze specjalistami, która również odbędzie się online i będzie miała miejsce w dniu 27.05.2021 roku o godzinie 19:00.

Co więcej, na podstawie zgromadzonych z webinarów materiałów zostanie przygotowany poradnik w w formie e-booka, który po zakończeniu kampanii będzie można bezpłatnie pobrać na stronie www.aktywnykregoslup.pl.

________________________

*zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl