Kategorie MasażPorady

Trik z piłeczką tenisową. Uśmierzy ból pleców i karku w kilka sekund!

Nie możesz się poruszać, bo każda zmiana pozycji przynosi ogromny ból. Już po prostu nie masz pojęcia, co możesz z tym zrobić… Zażywałeś tysiące leków, próbowałeś setek ćwiczeń, dosłownie wszystkiego i nic nie przynosi ulgi.

O tak! Przewlekły, napięciowy ból mięśni naprawdę może zrujnować człowiekowi życie…

Dziś mamy dla Ciebie jeszcze jeden ciekawy pomysł do wykorzystania. Być może w końcu on przyniesie upragnioną poprawę. Co więcej, nawet przez myśl Ci nie przeszło, że pomoc może przyjść dzięki tej malutkiej, zielonej rzeczy… piłce tenisowej!

Jest elastyczna, dzięki czemu jej właściwe zastosowanie może zrelaksować, rozciągnąć mięśnie i w końcu złagodzić ból.

Zobacz w czym dokładnie i jak pomoże Ci ta mała, zielona piłeczka.

pixabay
pixabay

1. Napięcie szyi

Napięcie szyi towarzyszy bardzo często ludziom, którzy spędzają długie godziny w biurze lub osobom, które dużo czasu przesiadują przed komputerem…

Oto ćwiczenie idealne właśnie dla takich osób:

Połóż się na podłodze, twarzą skierowaną ku górze i ułóż 2 piłki tenisowe u podstawy czaszki. Przesuń głowę tak, aby piłki mogły dobrze ułożyć się w tylnej części szyi.

Przytrzymaj przez chwilkę, następnie delikatnie odwróć głowę w jedną stronę, po chwili znów ułóż prosto i kontynuuj, obracając głowę w drugą stronę.

motywatordietetyczny
motywatordietetyczny

2. Ból pleców

Czy wiesz, że ból pleców może być nawet powodem noszenia złego obuwia, złej pozycji w czasie su czy niewłaściwego siedzenia? Jednak i tu ulgę mogą przynieść ćwiczenia z pomocą piłeczki tenisowej.

A! Będziecie do tego potrzebować także skarpetki… Zresztą zobaczcie sami:

3. Spięte ramiona

To ćwiczenie rozluźni mięśnie w górnej partii pleców, a także złagodzi ich ból, który często jest wynikiem złej postawy lub dźwigania ciężkich przedmiotów.

Wystarczy ułożyć się na plecach i pod ramiona położyć po jednej piłeczce. Następnie ruszać ramionami w taki sposób, aby piłeczki rolowały się od jednej strony ramienia do drugiej (od środka pleców na zewnątrz).

4. Ból dolnej części pleców

Za ten rodzaj masażu będą wdzięczne przede wszystkim panie, którym w czasie okresu dokuczają bóle odcinka krzyżowego. To bardzo proste, ale niesamowicie pomocne i przynoszące ulgę ćwiczenie.

Ułóż się wygodnie na plecach. Nogi zegnij w kolanach i mocno podeprzyj stopy o podłogę. W okolicy krzyżowej umieść piłeczki tenisowe. Następnie delikatnie podnoś i obniżaj biodra, jednocześnie ugniatając okolice kości krzyżowej obiema piłeczkami.

motywatordietetyczny
motywatordietetyczny

5. Spięta klatka piersiowa

Wszystkie czynności, które w ciągu dnia wykonujemy zbyt długo, takie jak np. gotowanie czy siedzenie przy komputerze, mogą powodować bardzo silne napięcie w klatce piersiowej. Ta kwestia nie może zostać przez nas zbagatelizowana ponieważ może to doprowadzić nawet do trudności z oddychaniem czy problemów z układem nerwowym.

Z pomocą piłeczki tenisowej można pomóc sobie także i z tym.

Stań przy ścianie przodem do niej i umieść piłeczkę w punkcie znajdującym się pomiędzy obojczykiem i ramieniem. Oddychaj głęboko i delikatnie naciskaj, pozostań w tej pozycji przez minutę.

Następnie staraj się rolować piłeczką raz w lewo raz w prawo.

6. Bolące pośladki

Kolejne ćwiczenie dla tych, którzy dużo czasu spędzają siedząc w pracy przed komputerem. Dokuczają Wam czasem bolące pośladki? Nam tak. W końcu trochę czasu zajmuje pisanie dla Was 🙂

Siadamy na piłeczce z jedną noga ugięta w kolanie, a druga wyprostowana. Przesuwamy pośladkiem po piłce, jednocześnie wspomagając się rękami.

Proste ćwiczenie, ale jaką ulgę przynosi…

motywatordietetyczny
motywatordietetyczny

7. Ból kolan

Kolana mogą boleć z powodu uprawiania sportu, zbyt długiego stania lub siedzenia. Jednak piłeczka tenisowa powinna poradzić sobie także i z nimi.

Siadamy wygodnie na krześle, zginamy nogę w kolanie i umieszczamy piłeczkę z tyłu kolana, starając się ją delikatnie ścisnąć. Powtarzamy 10 razy, odpoczywamy 10 minut i znów robimy jeszcze jedną serię.

8. Boląca stopa

To coraz częstszy problem wielu ludzi, a sposób z użyciem piłeczki do tenisa jest naprawdę prosty i przynosi ulgę. A największy plus tego ćwiczenia to to, że możemy wykonywać je nawet siedząc za biurkiem w pracy!

motywatordietetyczny
motywatordietetyczny

Mamy nadzieję, że te ćwiczenia przyniosą Wam taką samą ulgę jak i nam.

Źródło: youtube.com, motywatordietetyczny.pl, healthyfoodhouse.com | Fotografie: motywatordietetyczny.pl, youtube.com, youtube.com, pixabay.com