Masaż może znacznie złagodzić ból rwy kulszowej. Musisz jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę

Masaż, rwa kulszowa? Tak! Nie tylko ćwiczenia, leki i zabiegi. Masaż nie pomoże pozbyć się problemu raz na zawsze, ale zdecydowanie przyniesie ulgę w bólu.

Bez względu na to, czy Twój ból kulszowy jest nowy, czy masz do czynienia z nim od lat, masażoterapia może pomóc Ci szybko znaleźć ulgę.

Masaż, rwa kulszowa:
W jaki sposób terapia masażu łagodzi ból kulszowy?

Twój ból kulszowy nasila się, gdy korzenie nerwu kulszowego w dolnej części pleców są ściśnięte lub podrażnione.

Masaż pomaga złagodzić ból nerwu kulszowego na 2 sposoby:

  1. Napięte mięśnie dolnej części pleców mogą obciążać korzenie nerwowe. Masaż rozluźnia te mięśnie i pomaga zapobiegać uszczypnięciu lub podrażnieniu.
  2. Masaż zachęca do uwalniania endorfin przeciwbólowych – może to zapewnić chwilową ulgę od objawów, takich jak pulsujący ból w stopie lub pieczenie nogi.

Masaż, rwa kulszowa:
Jak znaleźć odpowiedniego masażystę?

Szybkie wyszukiwanie w Internecie może ujawnić dziesiątki masażystów w Twojej okolicy. Przy tak wielu opcjach, jak znaleźć odpowiednią osobę do leczenia bólu kulszowego?

Oto kilka wskazówek ułatwiających wyszukiwanie:

  1. Określ swoje cele: Zastanów się, co chcesz osiągnąć, zanim zaczniesz szukać masażysty. Na przykład, jeśli chcesz złagodzić napięcie dolnej części pleców, poszukaj kogoś, kto ma doświadczenie z pacjentami z rwą kulszową i jest przeszkolony w zakresie określonych technik relaksacji mięśni, takich jak terapia nerwowo-mięśniowa. Jeśli Twoim celem jest po prostu podniesienie poziomu endorfin, możesz udać się do lokalnego spa na podstawowy szwedzki masaż.
  2. Skonsultuj się z lekarzem: Twój lekarz może polecić pierwszorzędnego masażystę w Twojej okolicy.
  3. Skontaktuj się z osobami w podobnej sytuacji: Poszukaj ich na grupach Facebook’owych lub forach Internetowych i zapytaj o ich opinie i doświadczenia.

Masaż, rwa kulszowa:
Co jeśli nie możesz odwiedzić masażysty?

Nic nie zastąpi dobrze wyszkolonego masażysty, ale istnieje kilka świetnych alternatyw dla leczenia bólu kulszowego:

  1. Fotele do masażu: Wysokiej jakości fotel do masażu jest drogi, ale naśladuje profesjonalny masaż i może zapewnić ulgę w bólu kulszowym w harmonogramie. Zapytaj lekarza rodzinnego, gdzie w Twojej okolicy znajdują się takie fotele.
  2. Masaż DIY: Dwie piłki tenisowe pozwalają cieszyć się masażem na podłodze w Twoim dmu. Aby sprawić sobie ulgę podczas pracy siedzącej, wciśnij piłkę tenisową między krzesło a dolną część pleców, aby rozluźnić napięte mięśnie.

Udostępnij
freepik.com

Masaż może nie rozwiązać trwale bólu kulszowego, ale jest jednym z elementów dobrego planu leczenia i może pomóc złagodzić objawy, zapewniając relaksujące i przyjemne doznania.

Źródło: spine-health.com | Fotografie: www.pixabay.com, www.freepikc.om

Cześć, jestem Basia

Skoro czytasz ten artykuł to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!

Znajdź mnie na: