Kategorie MasażRwa kulszowa

Masaż może znacznie złagodzić ból rwy kulszowej. Musisz jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę

Masaż, rwa kulszowa? Tak! Nie tylko ćwiczenia, leki i zabiegi. Masaż nie pomoże pozbyć się problemu raz na zawsze, ale zdecydowanie przyniesie ulgę w bólu.

Bez względu na to, czy Twój ból kulszowy jest nowy, czy masz do czynienia z nim od lat, masażoterapia może pomóc Ci szybko znaleźć ulgę.

Masaż, rwa kulszowa:
W jaki sposób terapia masażu łagodzi ból kulszowy?

Twój ból kulszowy nasila się, gdy korzenie nerwu kulszowego w dolnej części pleców są ściśnięte lub podrażnione.

Masaż pomaga złagodzić ból nerwu kulszowego na 2 sposoby:

  1. Napięte mięśnie dolnej części pleców mogą obciążać korzenie nerwowe. Masaż rozluźnia te mięśnie i pomaga zapobiegać uszczypnięciu lub podrażnieniu.
  2. Masaż zachęca do uwalniania endorfin przeciwbólowych – może to zapewnić chwilową ulgę od objawów, takich jak pulsujący ból w stopie lub pieczenie nogi.

Masaż, rwa kulszowa:
Jak znaleźć odpowiedniego masażystę?

Szybkie wyszukiwanie w Internecie może ujawnić dziesiątki masażystów w Twojej okolicy. Przy tak wielu opcjach, jak znaleźć odpowiednią osobę do leczenia bólu kulszowego?

Oto kilka wskazówek ułatwiających wyszukiwanie:

  1. Określ swoje cele: Zastanów się, co chcesz osiągnąć, zanim zaczniesz szukać masażysty. Na przykład, jeśli chcesz złagodzić napięcie dolnej części pleców, poszukaj kogoś, kto ma doświadczenie z pacjentami z rwą kulszową i jest przeszkolony w zakresie określonych technik relaksacji mięśni, takich jak terapia nerwowo-mięśniowa. Jeśli Twoim celem jest po prostu podniesienie poziomu endorfin, możesz udać się do lokalnego spa na podstawowy szwedzki masaż.
  2. Skonsultuj się z lekarzem: Twój lekarz może polecić pierwszorzędnego masażystę w Twojej okolicy.
  3. Skontaktuj się z osobami w podobnej sytuacji: Poszukaj ich na grupach Facebook’owych lub forach Internetowych i zapytaj o ich opinie i doświadczenia.

Masaż, rwa kulszowa:
Co jeśli nie możesz odwiedzić masażysty?

Nic nie zastąpi dobrze wyszkolonego masażysty, ale istnieje kilka świetnych alternatyw dla leczenia bólu kulszowego:

  1. Fotele do masażu: Wysokiej jakości fotel do masażu jest drogi, ale naśladuje profesjonalny masaż i może zapewnić ulgę w bólu kulszowym w harmonogramie. Zapytaj lekarza rodzinnego, gdzie w Twojej okolicy znajdują się takie fotele.
  2. Masaż DIY: Dwie piłki tenisowe pozwalają cieszyć się masażem na podłodze w Twoim dmu. Aby sprawić sobie ulgę podczas pracy siedzącej, wciśnij piłkę tenisową między krzesło a dolną część pleców, aby rozluźnić napięte mięśnie.
Masaż może znacznie złagodzić ból rwy kulszowej. Musisz jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę
freepik.com

Masaż może nie rozwiązać trwale bólu kulszowego, ale jest jednym z elementów dobrego planu leczenia i może pomóc złagodzić objawy, zapewniając relaksujące i przyjemne doznania.

Źródło: spine-health.com | Fotografie: www.pixabay.com, www.freepikc.om