Kategorie Medycyna naturalnaPoradySchorzenia

Naturalny koktajl w walce ze stanami zapalnymi stawów. Jest prosty w przygotowaniu

Zapalenie stawów potrafi być wyjątkowo uciążliwe, a zwłaszcza bolesne. Nie mniej jednak wielu ludzi musi nauczyć się z nim żyć.  Świat medycyny opracował co prawda środki polepszające życie osób zmagających się z chorobą zwyrodnieniową lub reumatoidalnym zapaleniem stawów, ale wciąż nie opracował lekarstwa, które raz na zawsze pozwalałoby uporać się z chorobą.

Walczyć z zapaleniem stawów można także poprzez stosowanie naturalnych metod. Dziś przyjrzymy się bliżej jednej z nich.

Zapalenie stawów – co to takiego?

Zapalenie stawów przyjąć różną formę. To grupa chorób, w przypadku których dochodzi do uszkodzenia, zniekształcenia i ograniczenia ruchomości stawów, co objawia się bólem, obrzękiem lub sztywnością.

koktajl na zapalenie stawów
Flickr

Choć rodzajów zapalenia stawów jest wiele – wyróżnia się ponad 100 rodzajów zapalenia stawów – najczęściej rozpoznaje się kilka z nich, których przyczyny występowania i sposoby leczenia w większości są do siebie bardzo zbliżone. Zaliczamy do nich m.in. chorobę zwyrodnieniową stawów, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, spondyloartropatie, dnę moczową, toczeń rumieniowaty układowy czy reumatoidalne zapalenie stawów czyli przewlekłą chorobą zwyrodnieniową o podłożu autoimmunologicznym. Jeśli lekarz postawił Ci taką diagnozę, należy stosować się do jego zaleceń i rozpocząć lub kontynuować leczenie farmakologiczne. Bardzo duże znaczenie będzie miał również prowadzony na co dzień tryb życia.

Koktajl na zapalenie stawów
Flickr

Naturalny koktajl, który spowolni procesy chorobowe i poprawi jakość życia

Jak już zostało wspomniane, nie ma leku, który uzdrowi nasze chore stawy raz na zawsze. Z powodzeniem możemy natomiast zmniejszać ból, łagodzić stany zapalne czy odżywiać zdegradowaną chrząstkę. Pomogą nam w tym nie tylko środki farmakologiczne, ale także regularne spożywanie niektórych produktów z powodzeniem łagodzące niepożądane objawy. Zaliczamy do nich m.in. imbir, ananasy, czosnek, olej lniany. Dzisiaj jednak chcielibyśmy się skupić nie na pojedynczych produktach, a koktajlu, który przygotujesz sam/a. Koktajlu o właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Pij go każdego dnia rano tuż przed śniadaniem, a pierwsze efekty będą widoczne już po 5-6 dniach przyjmowania.

Pxhere

Skład koktajlu:

  • 2 marchewki
  • 2 pomarańcze/cytryny/papaje/kiwi
  • 250 mg kurkumy w proszku (nie więcej)
  • 1 szklanka wody (250 mg)

Sposób przygotowania:

Wyciśnij sok z dwóch pomarańczy (cytryn, papai lub kiwi). Następnie umyj i pokrój marchewki na mniejsze części i włóż je do blendera. Do blendera dodaj szklankę wody, wyciśnięty sok z wyciśniętych owoców i kurkumę. Wszystko razem miksuj do momentu uzyskania jednolitej masy.

Źródła: krokdozdrowia.com