Kategorie ĆwiczeniaJoga

Pozbądź się napięcia w barkach. Otwórz je dzięki jednemu, skutecznemu ćwiczeniu

Spędzasz większość czasu w pozycji siedzącej. Twoje plecy zaczynają się zaokrąglać, klatka piersiowa staje się coraz bardziej zamknięta, a barki zaczynają wysuwać się do przodu, podczas gdy zaczynasz odczuwać w nich niepokojące napięcie. Jak sobie pomóc?

Pozycja pieska z zatrzymaniem, czyli ćwiczenie, które przyniesie ulgę Twoim barkom, pomoże Ci otworzyć klatkę piersiową i zadziała zbawiennie na Twoje plecy

Pozycja pieska z zatrzymaniem to świetne, aczkolwiek stosunkowo trudne ćwiczenie zwłaszcza dla osób które nie są wystarczająco dobrze rozciągnięte i mają zamkniętą klatkę piersiową. Nie mniej jednak wciąż możesz je wykonywać. Świetnie sprawdzi się tutaj klocek do jogi.

Otwieranie barków
Pixabay

Sposób wykonania ćwiczenia

  1. Przejdź do klęku podpartego tak, aby kolana znajdowały się bezpośrednio pod biodrami, a klocek do jogi w linii pod klatką piersiową
  2. Oparte o podłoże dłonie wysuń jak najdalej przed siebie
  3. Wyginając kręgosłup w łuk (do wewnątrz) zejdź do dołu tak nisko, aby Twoja klatka oparła się na klocku dociskając go
  4. Opuść czoło do podłoża i ściągaj łopatki w dół na plecach
  5. Zrelaksuj się i utrzymaj pozycję przez 5-10 głębokich oddechów
  6. Wykonuj to ćwiczenie codziennie w 3 seriach
Pozbądź się napięcia w barkach. Otwórz je dzięki jednemu, skutecznemu ćwiczeniu
Instagram

Pamiętaj, że jedno ćwiczenie, na którego wykonanie będziesz poświęcać kilka minut dziennie, nie zmieni Twojej postawy, jeśli przez resztę dnia nie będziesz zwracał uwagi na swoją postawę, a tym bardziej będziesz spędzał większość czasu przed komputerem. Praca nad prawidłową postawą to nieustanna praca. Zwracaj uwagę na to, jak siedzisz, poprawiaj się i wprowadzaj ciało w ruch tak często, jak to możliwe. W końcu do ruchu zostaliśmy stworzeni, czyż nie?

Spróbuj i daj znać, czy ćwiczenie przyniosło Ci ulgę ?

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com