Kategorie ĆwiczeniaPoradyWady postawy

Rozciągnij mięśnie zginające biodra i aktywuj pośladki. Szybko, prosto i skutecznie

Naukowcy szacują, że każda kolejna godzina spędzona w pozycji siedzącej skraca życie danej osoby o 21 minut. Jak ta informacja ma się do naszego codziennego życia? Niestety nie wygląda to „najlepiej”. Co czwarty mężczyzna i co trzecia kobieta na świecie nie ćwiczy wystarczająco dużo by uchronić się przed powszechnymi chorobami. To dlatego tak często pojawiają się u nas ćwiczenia i porady, które mogą pomóc zniwelować negatywne skutki siedzącego trybu życia. Teraz przyszedł czas na staw biodrowy.

Budowa i funkcje stawu stawu biodrowego

Zagłębienie miednicy (panewka biodrowa) łączy się z główką stawową kości udowej tworząc w ten sposób kulisty staw biodrowy. Staw pokryty chrząstkami, których celem jest zmniejszenie i ograniczenie tarcia podczas poruszania się, a tym samym umożliwianie swobodne wykonywanie ruchów – odwodzenia, przywodzenia, odwodzenia, zginania, prostowania i ruchów rotacyjnych. Ponadto staw otacza torebka stawowa, którą wspierają więzadła i mięśnie.

Rozciągnij mięśnie zginające biodra i aktywuj pośladki. Szybko, prosto i skutecznie
Pixabay

Staw biodrowy ma za zadanie utrzymywać ciało w pozycji pionowej, umożliwić nam płynne poruszanie się w różnych kierunkach i przenosić ciężar tułowia na kończyny dolne.

Dolegliwości bólowe w okolicach stawu biodrowego mogą świadczyć o urazach, infekcjach, dyskopatii, chorobach ogólnoustrojowych, zapaleniach ścięgien, nadwyrężeniach więzadeł i mięśni, rwie kulszowej, a najczęściej o chorobie zwyrodnieniowej stawu biodrowego.

Rozciągnij mięśnie zginające biodra i aktywuj pośladki. Szybko, prosto i skutecznie
Pixabay

Otwieranie bioder dla osób siedzących zbyt długo

Ten wpis powinien zaciekawić każdego, kto ma pracę siedzącą lub też spędza znaczną część czasu właśnie w tej pozycji. Częste siedzenie ma bowiem niszczycielski wpływ na biodra, a zwłaszcza mięśnie biodrowo-lędźwiowe. Stąd też pomysł na krótkie ćwiczenie, które nie tylko skutecznie rozciągania mięśnie zginające biodra, ale także aktywuje pośladki, które wpływają na poprawę wyprostu biodra. W ten sposób istnieje spora szansa, że „nowy zakres ruchu” zapisze się w mózgu.

Poznaj szybkie ćwiczenie, które z jednej strony skutecznie rozciągnie mięśnie zginające biodra, a z drugiej strony aktywuje pośladki, co wpływa na poprawę wyprostu biodra. Wszystko, czego potrzebujesz, to kawałek podłogi. Bez problemu wykonasz je więc w domu. Wystarczy, że dosłownie na chwilę oderwiesz się od krzesła, kanapy czy fotela.

Ćwiczenie zostało zaprezentowane na poniższym nagraniu. Wprowadź je w życie, a poczujesz różnicę.Rozciągnij mięśnie zginające biodra i aktywuj pośladki. Szybko, prosto i skutecznie

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com