×

Piłeczka tenisowa jest jednym ze sposobów na chrapanie. Poznaj też inne metody

Jeśli chrapiący partner jest Waszą zmorą, zamiast wymieniać partnera, sprawcie że przestanie chrapać! Istnieje wiele domowych sposób, dzięki którym poradzicie sobie z tym problemem. Oto trzy naszym zdaniem najlepsze!

Źródło: Freepik

Źródło: Freepik

#1 Napój redukujący chrapanie

Ten napój udrażnia drogi oddechowe, poprawia krążenie krwi i jest bogaty w witaminy, zapobiegające infekcjom nosa, zatok, czy płuc. Pijcie go bezpośrednio przed pójściem spać, by poczuć różnicę!

Składniki:
2 jabłka
2 marchewki
1/4 cytryny
kawałek imbiru

Z podanych składników wyciśnijcie sok za pomocą sokowirówki. Jeśli jej nie macie – zblendujcie podane produkty pokrojone na mniejsze kawałki i przeciśnijcie przez szmatkę, by uzyskać esencjonalny sok.

Źródło: Freepik

Źródło: Freepik

#2 Piłeczka tenisowa

Chrapanie na plecach często pogarsza chrapanie. Za to spanie na boku wyraźnie je redukuje, a czasem nawet eliminuje do zera. Przyczepienie piłeczki tenisowej do tyłu swojego t-shirta sprawi, że ze względu na dyskomfort przy przewracaniu się na plecy, osoba chrapiąca ponownie wróci do pozycji bocznej. Piłeczkę możecie schować w skarpecie i przyszyć do tyłu piżamy, stworzyć jej specjalną kieszonkę, lub przymocować do pleców za pomocą bandaży.

Źródło: Freepik

Źródło: Freepik

#3 Słoik do aromaterapii

Ta metoda uwzględnia zbawienne skutki aromaterapii! Dzięki wdychaniu esencjonalnych olejków tuż przed snem i postawieniu słoika z nimi koło łóżka, zapomnicie co to znaczy chrapać. Udrożnicie drogi oddechowe, ukoicie zmysły i zapewnicie sobie spokojny sen. Ważne, by przeprowadzając aromaterapię trzymać słoik blisko nosa i wziąć kilka bardzo głębokich wdechów.

Składniki:
2 opakowania bezsmakowej żelatyny
łyżka soli
szklanka wody
2 słoiki o szerokim denku
olejki eteryczne z mięty, eukaliptusa, lawendy i majeranku
barwnik w ulubionym kolorze

Podgrzejcie 3/4 szklanki wody w małym garnuszku na średnim ogniu. Dodajcie sól i mieszajcie aż do jej całkowitego rozpuszczenia się. Powoli dodawajcie żelatynę, cały czas mieszając, aż całkowicie rozpuści się w roztworze. Zdejmijcie z ognia i dodajcie pozostała wodę. Rozlejcie płyn do słoików i do obu dodajcie po 5 kropli z każdego olejku tak, aby w każdym słoiku znajdowało się całkowicie po 20 kropli. Jeśli zależy Wam na fajnym kolorze słoikowego remedium, dodajcie 1-2 krople barwnika i wymieszajcie. Otwarte słoiki wstawcie do lodówki aż do stężenia, a gdy mikstura będzie już solidna, zakręćcie.

Źródło: Pexels

Źródło: Pexels

Dajcie nam znać, która z wypróbowanych metod zadziałała na Was najlepiej!

 

Basia

Skoro tutaj trafiłeś/aś to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.

Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!