Kategorie Porady

Plastry rozgrzewające – opinie. Jak działają i kiedy je kupić?

Plastry rozgrzewające, opinie – chcesz je poznać? Jeżeli tak, wspaniale! Dziś zgłębimy ten temat i będziemy mieć na niego lepszy wgląd. Niezależnie od tego, czy już je stosowałeś, czy pierwszy raz o nich słyszysz, warto mieć wiedzę o produkcie, który ma za zadanie niwelować ból pleców. Jak jest naprawdę?

#1 Plastry rozgrzewające, opinie – co to jest?

Plastry stosuje się miejscowo na chociażby ból mięśni. Praktykuje się je np. w przypadku owiania czy przeciążenia. Pewnie nie zdziwi Was, że często noszą je także sportowcy.

Ból pleców często pojawia się w jednym punkcie, dlatego już od dawna stosuje się rozgrzewanie mięśni i stawów w obrębie obolałego miejsca.

Działanie to stosuje się, by ukoić dolegliwość, a także przygotować mięśnie do wysiłku fizycznego. Świat jednak się zmienia, a metody leczenia wraz z nim, dlatego na rynku pojawiły się plastry rozgrzewające.

Produkt ten jest dostępny bez recepty, a jego przystępna cena sprawia, że coraz częściej sięgają po niego osoby chore i te, które aktywnie ćwiczą.

#2 Plastry rozgrzewające, opinie – kiedy stosować?

Plastry powinno stosować się w momencie, kiedy odczuwamy miejscowy ból, najczęściej dużej partii mięśni. Fizjoterapeuci zalecają plastry na plecy lub na korzonki, ponieważ wiedzą, że poradzą sobie z bólem i niwelacją dyskomfortu.

Co więcej, plastry zaleca się także osobom przeziębionym, które muszą zostać w łóżku i się wygrzać.

Plastry pokochały osoby nie tylko cierpiące na ostry ból, lecz także sportowcy, którzy chcą rozgrzać mięśnie czy przygotować je na większy wysiłek.

#3 Plastry rozgrzewające, opinie – jaki rodzaj wybrać?

Na rynku wyróżniamy dwa rodzaje plastrów. Są nimi plastry suche i hydrożelowe. Czym się różnią i który rodzaj będzie najlepszy dla Ciebie?

Plastry suche w wyglądzie nie różnią się wiele od zwykłych plastrów. Dostępne są w dwóch kolorach – białym i cielistym. Dzięki temu możesz śmiało założyć je pod ubranie i wyjść do pracy czy na siłownie.

Plastry potrafią przystosować się do Twojego ciała i Jego potrzeb. Nie przesuwają się, co powoduje, że szybko o nich zapominamy.

Osoby, które użytkują ten rodzaj plastra zauważają jeden minus przy ich ściąganiu. Aby je usunąć należy szybkim ruchem je odkleić, co może sprawiać dyskomfort.

Plastry hydrożelowe to druga możliwość z jakiej możemy skorzystać. Zarówno przyklejanie i odklejanie nie sprawia problemów. Ich budowa jest grubsza, a to dlatego, że w żelu zawarte są substancje czynne, które są stopniowo uwalniane.

Nie zdziw się jednak, jeżeli po ich zaaplikowaniu poczujesz chłód. To koniecznie, by plaster mógł uwolnić swoje właściwości.

#4 Plastry rozgrzewające, opinie – jak działają?

Plaster należy przykleić na czystą skórę w miejscu, gdzie odczuwamy ból. Produkt ten zaczyna działać po około 10 minutach od przyklejenia. Uwalnia wtedy rozgrzewające i przeciwbólowe substancje. Plastry koją ból na około 24 godziny, ale na dłużej pomagają także zniwelować dyskomfort.

Plastry są jednorazowe i powinni stosować je tylko dorosłe osoby.

#5 Plastry rozgrzewające, opinie – przeciwwskazania

  1. Plastry są nasączone różnymi składnikami, dlatego przed zakupem przeczytaj na opakowaniu jakie składniki posiadają. Jeżeli jesteś uczulony na którykolwiek z nich, nie powinieneś ich naklejać. Jeżeli jednak nakleiłeś i wystąpiła reakcja alergiczna, szybko usuń plaster.
  2. Obecnie mamy lato, dlatego warto pamiętać, że ciało z plastrem nie może być wystawione na działanie promieni słonecznych.
  3. Należy mieć także świadomość, że plaster zawiera środki przeciwbólowe, które przenikają do krwiobiegu człowieka. Dlatego też, kobiety w ciąży bez konsultacji lekarskiej, nie powinny stosować plastrów.
  4. Jeżeli masz poparzoną bądź podrażnioną skórę nie powinieneś stosować plastrów.
  5. Przeterminowane plastry lub zużyte po prostu wyrzuć. Nie kupuj także plastrów u niesprawdzonych sprzedawców.
Źródło: hellozdrowie.pl | Fotografie: www.freepik.com