Kategorie ĆwiczeniaWady postawyWady postawy u dorosłychWady postawy u dzieci

Popraw swoją postawę w zaledwie 30 sekund. To ćwiczenie świetnie się tutaj sprawdzi

Twoja postawa woła o pomstę do nieba? Siedziałeś zgarbiony przez dobre kilka godzin, bolą Cie plecy i nie wiesz, jak sobie pomóc? A może nie masz na to czasu i potrzebujesz szybkiej, praktycznej wskazówki, która pomoże Ci „wyprostować plecy” i ustawić kręgosłup w naturalnej pozycji? Mam dla Ciebie radę!

Ćwiczenie, dzięki któremu w 30 sekund poprawisz swoją postawę

Ćwiczenie jest zalecane osobom, które mają zamkniętą klatkę piersiową, wysunięte do przodu barki i zgarbioną postawę ciała (hiperlordozę). Świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej.

Poznaj świetne i proste ćwiczenie, dzięki któremu otworzysz klatkę piersiową i poprawisz swoją postawę. Wszystko, czego potrzebujesz do poprawienia swojej postawy w możliwie najkrótszym czasie, to prosty drążek lub kij.

Popraw swoją postawę w zaledwie 30 sekund. To ćwiczenie świetnie się tutaj sprawdzi
Instagram

Jak wykonać ćwiczenie?

  1. Chwyć drążek
  2. Przełóż drążek za plecami na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa trzymając go równolegle do podłoża
  3. Przyciągnij łokcie do tułowia
  4. Aktywuj mocno mięśnie górnej części pleców i ściągnij łopatki do siebie
  5. Napnij brzuch i pośladki, aby ustabilizować kręgosłup
  6. Głęboko oddychaj
  7. Pozostań w tej pozycji przez co najmniej 30 sekund

Nagranie przedstawiające ćwiczenie znajdziesz poniżej.

Co musisz wiedzieć?

Pamiętaj, że jest to jedynie jedno z ćwiczeń, które ma na celu poprawienie postawy ciała. I choć bez wątpienia możemy poczuć po jego zastosowaniu, że nasza postawa się poprawiła, NIE OCZEKUJ JEDNAK CUDÓW! 30 sekund ćwiczenia jest w rzeczywistości kroplą w morzu potrzeb osoby, która zmaga się z wadami postawy. Wadami postawy, które wymagają specjalistycznego, a przede wszystkim systematycznego, a zarazem odpowiednio intensywnego podejścia do problemu.

Popraw swoją postawę w zaledwie 30 sekund. To ćwiczenie świetnie się tutaj sprawdzi
Wikimedia Commons

Rozciąganie kanapowe

Kolejnym ćwiczeniem, które warto wprowadzić do swojego „planu naprawczego” w przypadku osoby, która spędza dużo czasu w pozycji siedzącej, jest chociażby rozciąganie kanapowe. Rozciąganie kanapowe ma na celu przede wszystkim rozciągnąć przykurczone i zastałe mięśnie biodrowo-lędźwiowe, które łącząc kości udowe z kręgosłupem pełnią rolę zginacza, a także umożliwiają obracanie (rotację) stawu biodrowego. To właśnie one umożliwiają nam chodzenie (bieganie) i są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Więcej na temat ROZCIĄGANIA KANAPOWEGO.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com