Kategorie Ból kręgosłupa piersiowegoMasażMasaż plecówPoradyWady postawyWady postawy u dorosłych

Pokonaj sztywność w plecach. To proste ćwiczenie sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej

Po raz kolejny wracam do osób, które większą część czasu spędzając w pozycji siedzącej. Dlaczego? Bo takich osób jest coraz więcej! Coraz więcej osób pisze do mnie z prośbą o kolejne ćwiczenia, stąd kolejna propozycja, która może przynieść ulgę Twoim plecom ?

Zaokrąglone plecy

Zaokrąglone plecy, zwłaszcza w odcinku piersiowym kręgosłupa, to zmora wielu ludzi. Siedzący tryb życia przekłada się nie tylko na powstawanie przysłowiowego garba, ale także na sztywność czy w konsekwencji zwyrodnienie kręgosłupa.

Pokonaj sztywność w plecach. To proste ćwiczenie sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej
Brightside

Weź roller i zadbaj o swoje plecy

Roller jest świetnym uzupełnieniem ćwiczeń regenerujących po treningu, ale nie tylko… Idealnie nadaje się do rozluźniania napiętych mięśni również w innych godzinach czy nawet dniach.

1. Połóż się na plecach, umieść wałek pod tuż pod łopatkami, ugnij nogi w kolanach (mniej więcej pod kątem 90 stopni) tak, aby stopy pozostawały na podłożu.

2. Umieść splecione dłonie za głową, aby podeprzeć szyję.

3. Weź wdech odchylając górną część pleców delikatnie do dołu (rys. 1), a następnie wydech jednocześnie rozciągając górną część pleców (rys. 2). Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund.

4. Wykonaj 2-3 serie po 12-15 powtórzeń kilka razy w tygodniu.

popraw swoją postawę
Instagram

Czy można zastąpić roller innym przedmiotem?

Roller piankowy (wałek) bez wątpienia świetnie się tutaj sprawdzi, jednak czy można go zastąpić innym przedmiotem, np. kocem czy też ręcznikiem? Otóż nie. Roller ma określoną wielkość. Poza tym przemawia za nim jego twardość – nie zapada się pod ciężarem naszego ciała, a jeśli już to w nieznacznym stopniu, przez co możliwe jest „oparcie o niego” swoich pleców i kręgosłupa. Ręcznik lub też koc będzie zdecydowanie za miękki, w związku z czym uzyskanie satysfakcji z ćwiczenia będzie praktycznie niemożliwe.

Pokonaj sztywność w plecach. To proste ćwiczenie sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej
Instagram

Więcej ćwiczeń, które poprawią Twoją postawę.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com