×

Rozbij dolny odcinek pleców. Poznaj ćwiczenie mobilizacyjne, które przyniesie Ci ulgę

Ból w dolnym odcinku pleców to jeden z najczęstszych występujących rodzajów bóli, z którym zmaga się dzisiejsze społeczeństwo. Jeśli jesteś jedną z takich osób, przedstawiona poniżej mobilizacja powinna trafić na listę zadań prowadzących do ulgi w cierpieniu.

Wbijanie piłki do lacrosse w dolny odcinek pleców i górny obszar pośladków może skutecznie odkleić tkanki powodujące ból w tym obszarze, a także ograniczające ruch i możliwość przyjmowania poprawnej pozycji

Wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia mobilizacji, to piłeczka lacrosse (twarda piłeczka)  i pudło lub krzesło. Ćwiczenie można wykonać również na ziemi, bez użycia pudła, nie mniej jednak pomoże Ci ono w utrzymaniu właściwej pozycji i nie pogłębianiu lordozy odcinka lędźwiowego. Pudło lub też krzesło pomoże Ci także wywrzeć większy nacisk na piłkę, co często jest konieczne, by wywołać pożądane zmiany w zbitych i pospinanych tkankach. Kolejną zaletą wykorzystania pudła (krzesła) jest likwidacja luzów w układzie mięśniowym tułowia i dolnego odcinka pleców i naciągnięcie tkanek miękkich w dolnej partii pleców.

Czy coś jeszcze trzeba tutaj dodawać? Chyba nie… Zatem przygotuj pudło lub krzesło, piłeczkę lacrosse, znajdź kawałek wolnej przestrzeni i do dzieła!

Na co działa mobilizacja i dla kogo jest przeznaczona?

  • bóle i sztywność dolnego odcinka pleców
  • sprawność odcinka lędźwiowego
  • zdolność do rotacji ciała
  • pomaga przy problemach z wzorcami przysiadów (zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji)

Poniższe ćwiczenie jest idealne dla osób, które spędzają dużą część czasu w pozycji siedzących. Osób, u których mięśnie czworoboczne lędźwi są osłabione.

Sposób wykonania ćwiczenia

Celem mobilizacji jest rozmasowanie pleców od boku biodra aż do samego kręgosłupa. Jak je wykonać?

  1. Umieść piłeczkę lacrosse tuż nad miednicą i ułóż stopy na podwyższeniu (uda i piszczele mniej więcej pod kątem prostym)
  2. Skoncentruj się na utrzymaniu napięcia mięśni tułowia zachowując jednocześnie naturalne ustawienie kręgosłupa
  3. Powoli przesuń biodro w lewo rozpracowując mięsień i rozbijając spięte, skupione tkanki przy pomocy fali nacisku

https://www.facebook.com/zdroweplecypl/videos/906225019812611/

Ćwiczeń godnych uwagi na rozluźnienie dolnych partii pleców jest oczywiście znacznie więcej. Kolejne z nich znajdziesz TUTAJ. Stosuj je zamiennie lub jedno po drugim. Pamiętaj, im więcej uwagi poświęcisz swoim plecom, tym lepiej. Twoje ciało z pewnością Ci za to podziękuje!

Źródła: www.facebook.com

Może Cię zainteresować