86-letnia kobieta bez pomocy lekarzy wyleczyła poważną skoliozę i odmieniła swoje ciało
Skolioza jest powszechnie występującym skrzywieniem bocznym kręgosłupa, który wywiera negatywny wpływ na jakość życia pacjenta. Choć spowodowana może być nieprawidłowościami w budowie kości w chwili narodzin oraz urazami, nauka nadal nie jest w stanie określić dokładnego źródła choroby w 85% przypadków.
Standardowym leczeniem jest zastosowanie gorsetów ortopedycznych, gimnastyki korekcyjnej lub operacji, w zależności od wieku osoby dotkniętej chorobą.
86-letnia kobieta, Anna Pesce, wzięła swoje zdrowie we własne ręce i bez pomocy lekarzy wyleczyła skrzywiony kręgosłup
Anna Pesce przez długi czas cierpiała z powodu silnego skrzywienia kręgosłupa, ale po ukończeniu 80 roku życia usłyszała, że niedługo nie będzie mogła chodzić o własnych siłach i będzie zmuszona do korzystania z wózka inwalidzkiego. Jej ciało było w fatalnej kondycji, kiedy wyjeżdżała do innego miasta, aby odwiedzić członków swojej rodziny. Miało to miejsce w 2014 roku. Jej plecy były tak skrzywione, że mimo ogromnych chęci nie mogła cieszyć się towarzystwem swoich bliskich.
Doskwierał mi straszliwy ból, musiałam być wnoszona po schodach i korzystałam z wózka inwalidzkiego przez resztę mojego pobytu u bliskich.
Kobieta walczyła ze skoliozą, ale wcześniej żadna metoda nie była skuteczna:
Próbowałam wszystkiego: akupunktury, fizykoterapii i wizyt u kręgarza. Czułam się lepiej przez chwilę, ale potem okropny ból wracał.
Córka Anny próbowała znaleźć sposób na złagodzenie cierpienia matki i zaprosiła ją do Rachel Jesian, certyfikowanego instruktora jogi i specjalistki zajmującej się problemami z kręgosłupem. Kobiety nawiązały owocną współpracę. Po upływie miesiąca Anna mogła znów chodzić. Jej instruktorka wspomina:
Po 2 miesiącach współpracy kolejnym ważnym krokiem było, aby Anna nauczyła się, co robić, gdy zacznie odczuwać ból. Na przykład, jeśli doskwierał jej ból biodra, Anna siadała na krześle i zakładała sobie kostkę na kolano.
Rachel, trenerka Anny, odkryła ten rodzaj ćwiczeń w trakcie własnej walki ze skoliozą. Fizjoterapeuta kobiety podsunął jej ten pomysł po serii nieudanych zabiegów. Sama Rachel wspomina ten trudny dla niej czas:
Musiałam nosić bardzo niewygodny gorset ortopedyczny przez pięć lat i raz w tygodniu chodzić do fizjoterapeuty.
Odkąd Pesce i Jesien zaczęły swoją wspólną przygodę, następowały cuda. Teraz 86-letnia kobieta czuje się wspaniale i wróciła nawet za kółko samochodu!
Potęga jogi
Liczne badania wykazały, jak niesamowity wpływ ma ćwiczenie jogi na stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Taki trening może zapobiegać:
- nadciśnieniu
- chorobie niedokrwiennej serca
- otyłości
- cukrzycy typu 2
- stresowi
- depresji
- rozdrażnieniu
- bezsenności
Historia Anny Pesce dowodzi, że joga potrafi leczyć skoliozę
Chodzi tylko o poświęcony temu czas i odrobinę zaangażowania. Lekarze powinni kierować pacjentów na ćwiczenia z jogi, a nie dawać recepty na silne leki lub skierowania na operację.
Jeśli szukasz innego sposobu na zabezpieczenie stawów w miarę upływu lat, uważaj na glukozaminę. Wraz z wiekiem ilość glukozaminy w organizmie spada, a to może przyczynić się do rozwoju poważnych dolegliwości.