Kategorie ĆwiczeniaPorady

Każda aktywność fizyczna oddziałuje inaczej na Twoje ciało. Dobierz tę właściwą

Nasz wygląd w dużej mierze jest uwarunkowany genetycznie. Mamy tutaj na myśli nie tylko wygląd twarzy, ale także wzrost, proporcje czy posturę. O ile na wygląd twarzy i wzrost nie mamy większego wpływu, o tyle nad proporcjami naszego ciała czy posturą możemy pracować. Pytanie tylko, jaki trening wybrać? Yogę, jazdę na rowerze, bieganie, grę w piłkę, a może pływanie na basenie? Zanim dokonasz wyboru, przyjrzyj się, jaki wpływ na Twoje ciało mają poszczególne aktywności fizyczne.

#1 Chodzenie

Chodzenie w postaci zwykłego spaceru czy też szybkiego chodu to także aktywność fizyczna. Kiedy pokonujemy na nogach większe odległości, stosunkowo szybko uszczuplimy w ten sposób nogi. To samo tyczy się ramion. Nie staną się one jednak większe i szersze – taki efekt może dać nam dobrze rozplanowane treningi.

Główne zaangażowane mięśnie: mięśnie nóg, mięśnie ramion.

sport dla Ciebie
Flickr

#2 Joga

Joga to dobry wybór dla osób, które chcą popracować nad mobilnością swojego ciała. Poza tym joga wyszczupla, a także pomaga zgubić tłuszcz z nóg i ramion. Nie mniej jednak wszystko zależy od tego jak często i ile ćwiczysz.

Główne zaangażowane mięśnie: obręcz barkowa, mięśnie klatki piersiowej i mięśnie nóg.

Wikimedia Commons

#3 Tennis

Tennis to bardzo wymagający sport. Poziom tkanki tłuszczowej u osób regularnie grających w tenisa z reguły nie przekracza 16%. Tennis jednocześnie wpływa na rozbudowę mięśni ramion i nóg. Jeśli więc jesteś kobietą i chcesz, aby Twoje ciało pozostało smukłe, lepszym wyborem będzie dla Ciebie joga.

Główne zaangażowane mięśnie: obręcz barkowa, mięśnie ramion, mięśnie ud.

Wikipedia

#4 Pływanie

Pływanie sprawdzi się dobrze dla osób, które chcą rozbudować górne partie ciała, a także tych, które mają problemy z nagromadzoną w tych okolicach tkanką tłuszczową. Nie tylko spalą ją szybko, ale również rozbudują swoją muskulaturę, przez co ich sylwetka stanie się bardziej atrakcyjna

Główne zaangażowane mięśnie: mięśnie klatki piersiowej, mięśnie ramion, mięśnie górnej części pleców.

Wikipedia

#5 Gimnastyka

Większość kobiet gimnastyczek jest bardzo szczupła i niska, podczas gdy ciało mężczyzn jest bardzo dobrze zbudowane. Gimnastyka angażuje praktycznie wszystkie partie ciała, które musi być wyjątkowo sprawne i elastyczne, aby wykonać określone figury.

Główne zaangażowane mięśnie nóg: mięśnie ramion, mięśnie głębokie, mięśnie nóg.

Publicdomainpictures

#6 Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to aktywność fizyczna, która prawdopodobnie najbardziej zaangażuje do pracy nogi i pośladki. Bardzo szybko pozbędziesz się zalegającego na nich tłuszczu i rozbudujesz dolne partie ciała. Szacuje się, że tkanka tłuszczowa w przypadku mężczyzn, którzy zawodowo jeżdżą na rowerze, tkanka tłuszczowa nie przekracza 11%, podczas gdy u kobiet jest to 16%.

Główne zaangażowane mięśnie: mięśnie nóg, mięśnie pośladków.

Aviano

#7 Bieganie

Tkanka tłuszczowa w przypadku zawodowych biegaczy z reguły nie przekracza… 7%! Jeśli chcesz zacząć biegać, warto mieć świadomość, że dolne partie ciała w pierwszej kolejności zaczną nabierać atletycznego kształtu. Co więcej, biegacze zużywają ogromne ilości tlenu, a co za tym idzie ich sieć naczyń włosowatych jest lepiej rozwinięta niż w przypadku innych ludzi.

Główne zaangażowane mięśnie: mięśnie nóg.

Pxhere

Ważne

Oczywiście to nie jest tak, że podczas biegania pracują tylko i wyłącznie mięśnie nóg, podczas tennisa nie pracują mięśnie brzucha czy joga nie angażuje mięśni ramion. W artykule podano główne grupy mięśniowe, które są najbardziej zaangażowane do pracy, co nie oznacza, że pozostałe w tym czasie odpoczywają.

Która z tych aktywności fizycznych najbardziej przypadła Ci do gustu? A może jest ich kilka? Czekamy na Twój komentarz!

Źródła: brightside.me
Fotografie: pxhere.com
Exit mobile version