×

Nosisz torebkę? Dowiedz się, co warto wiedzieć, aby nie zaszkodzić swoim plecom

Torebka to rzecz, bez których wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Nie tylko jest dopełnieniem całej kreacji, ale przede wszystkim umożliwia zabranie ze sobą portfela, kosmetyków czy innych drobiazgów. Sęk w tym, że torebki, zwłaszcza te większe, mają pewną, dość istotną wadę. Otóż mogą wpływać negatywnie na postawę ciała. Jak więc dobrać torebkę, która nie zaszkodzi Twojej postawie?

Poznaj kilka porad i wskazówek, dzięki którym dobierzesz odpowiednią dla siebie torebkę. Torebkę, której noszenie nie odbije się negatywnie na Twojej postawie.

#1 Trzymaj torebkę blisko ciała

Wybierając torebkę, która będzie przylegać do Twojego ciała, jej ciężar zostanie równomiernie rozłożony. Aby było to możliwe, przełóż pasek przez głowę. Jeśli więc masz torebkę po prawej stronie, umieść pasek tak, aby znajdował się na lewym barku. Pamiętaj o tym, aby od czasu przełożyć torebkę.

#2 Unikaj torebek, które możesz nosić na ramieniu

Unikaj noszenia torebek w ręku. Wybieraj takie rozwiązania, które mają dłuższy pasek. W przeciwnym razie możesz zacząć odczuwać bóle łokci, ramion, nadgarstka, a także szyi.

#3 Zwracaj uwagę na wagę torebki

Waga torebki jest niezwykle istotna. Wkładaj więc do niej tylko i wyłącznie rzeczy, które będą Ci niezbędne i pamiętaj, że waga torebki nie powinna przekraczać 10% masy Twojego ciała.

#4 Unikaj torebek z łańcuszkiem

Łańcuszek zdaniem wielu kobiet sprawia, że dana torebka wygląda modniej. Nie mniej jednak łańcuszek nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o wpływ na ciało. Łańcuszki są ciężkie i mają tendencję do rwania się. Zdecydowanie lepszym wyborem są krótkie i miękkie paski.

#5 Testuj

Nie kupuj w ciemno! Czasami coś, co wygląda nadzwyczaj ładnie i praktycznie na półce, wcale nie musi takie być, kiedy wyląduje w Twojej ręce. Sprawdź torebkę przed jej zakupem. Oceń jej wagę, sprawdź i czy przylega do Twojego. Zwróć również uwagę na jej pasek.

#6 Zwracaj uwagę na wielkość paska

Zostało już wspomniane, że łańcuszek nie jest dobrym wyborem. To, jaki pasek wybierzesz, też nie jest jednak bez znaczenia. Jeśli jest zbyt cienki, może ranić Cię podczas noszenia. Poza tym nie będzie w stanie udzielić Ci wsparcia, którego potrzebujesz, aby utrzymać ciężar torebki. Większy, grubszy pasek często jest więc równoznaczny z lepszym wyborem.

#7 Zwracaj uwagę na sposób noszenia

Najlepsze „torebki” to takie, które mogą być przenoszone przez silniejsze i stabilniejsze części ciała. Plecaki czy tzw. nerki świetnie się tutaj sprawdzą. Pamiętaj, że Twoje plecy czy obszary bioder mogą dźwigać większe ciężary niż szyja, górna część pleców czy przedramiona.

Przekonałaś się już o tym, że wybór torebki ze względu na jej praktyczność i swego rodzaju bezpieczeństwo dla Twojego ciała ma ogromne znaczenie?

Źródła: brightside.me
Fotografie: brightside.me

Może Cię zainteresować