Kategorie Ból kręgosłupa szyjnego

10 najlepszych wskazówek, aby zapobiec bólowi szyi raz na zawsze

Wiele z Was pisze do mnie i pyta, jakie ćwiczenia polecam na ból szyi. Jednak oprócz samych ćwiczeń polecam Wam także zapobieganie bólowi szyi i złym nawykom.

Poznaj 10 najlepszych sposobów, które dla Was zebrałam.

#1 Wypróbuj nową poduszkę

Podczas snu utrzymuj kręgosłup w naturalnym ustawieniu. Niektórzy mogą preferować mniejsze lub płaskie poduszki podczas leżenia na plecach lub większą poduszkę podczas snu na boku, aby utrzymać głowę między ramionami.

#2 Śpij na plecach

Jest to powszechnie uważane za najlepszy sposób na utrzymanie kręgosłupa w najbardziej naturalnym położeniu. Spanie na brzuchu najbardziej obciąża kręgosłup szyjny. 

#3 Ustaw monitor komputera na poziomie oczu

Patrząc prosto przed siebie, Twoje spojrzenie powinno znajdować się bezpośrednio w górnej części ekranu komputera. Jeśli przechylasz głowę zbyt daleko w górę lub w dół, by zobaczyć ekran, dostosuj wysokość monitora. Osoby korzystające z laptopów zazwyczaj mają dobraną złą wysokość. Spróbuj podłączyć laptopa do oddzielnego monitora i… poczuj różnicę!

#4 Unikaj napinania szyi podczas wysyłania wiadomości

Spojrzenie na telefon komórkowy w celu wysłania tekstu lub wykonania innych zadań powoduje dodatkowy stres na karku. Spróbuj ograniczyć korzystanie z telefonu komórkowego, robiąc częste przerwy. A kiedy musisz go używać, trzymaj go bliżej poziomu oczu, by zmniejszyć nacisk na szyję.

#5 Użyj zestawu słuchawkowego

Szyja może stać się bolesna, jeśli regularnie zginasz głowę na bok. Korzystanie z zestawu słuchawkowego z zestawem głośnomówiącym pomaga utrzymać lepszą pozycję szyi .

#6 Ćwicz i rozciągaj

Utrzymuj swoją szyję silną i elastyczną, wykonując krótkie zestawy ćwiczeń wzmacniających i rozciągających przez cały dzień. Jednym z lepszych ćwiczeń na szyję są ćwiczenia, które znajdziecie na końcu artykułu.

10 najlepszych wskazówek, aby zapobiec bólowi szyi raz na zawsze

#7 Bądź nawodniony

Twoje ciało potrzebuje wody, aby być w najlepszej formie. Obejmuje to krążki międzykręgowe, które składają się w większości z wody i działają jak gąbczaste poduszki między kręgami. Spróbuj popijać butelkę wody przez cały dzień lub ustaw przypomnienia, by wypijać szklankę wody co kilka godzin.

#8 Noś ciężar równomiernie

Pamiętaj, że plecak powinien być noszony na obu ramionach, a nie na jednym. W przypadku przedmiotów, które nie są łatwo przenoszone równomiernie, takich jak teczka lub duża torebka, staraj się podróżować z nimi w lekkiej formie i noś tylko podstawowe przedmioty.

10 najlepszych wskazówek, aby zapobiec bólowi szyi raz na zawsze

#9 Utrzymuj dobrą postawę

Im dalej głowa wygina się do przodu w kiepskiej pozycji, tym cięższa staje się dla szyi, która musi ją utrzymać. Utrzymuj dobrą postawę, trzymając uszy bezpośrednio nad ramionami. Jeśli złapiesz się na złej postawie, natychmiast ją popraw!

10 najlepszych wskazówek, aby zapobiec bólowi szyi raz na zawsze

#10 Uwolnij ból punktu spustowego

Punkty wyzwalające są delikatnymi miejscami w mięśniach lub tkankach łącznych, które mogą stać się dość bolesne po dotknięciu. Aby je uwolnić, umów się na wizytę u specjalisty, który je rozmasuje!

A poniżej obiecany film!

Źródło: spine-health.com | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com