10 najlepszych wskazówek, aby zapobiec bólowi szyi raz na zawsze

Wiele z Was pisze do mnie i pyta, jakie ćwiczenia polecam na ból szyi. Jednak oprócz samych ćwiczeń polecam Wam także zapobieganie bólowi szyi i złym nawykom.

Poznaj 10 najlepszych sposobów, które dla Was zebrałam.

#1 Wypróbuj nową poduszkę

Podczas snu utrzymuj kręgosłup w naturalnym ustawieniu. Niektórzy mogą preferować mniejsze lub płaskie poduszki podczas leżenia na plecach lub większą poduszkę podczas snu na boku, aby utrzymać głowę między ramionami.

#2 Śpij na plecach

Jest to powszechnie uważane za najlepszy sposób na utrzymanie kręgosłupa w najbardziej naturalnym położeniu. Spanie na brzuchu najbardziej obciąża kręgosłup szyjny. 

#3 Ustaw monitor komputera na poziomie oczu

Patrząc prosto przed siebie, Twoje spojrzenie powinno znajdować się bezpośrednio w górnej części ekranu komputera. Jeśli przechylasz głowę zbyt daleko w górę lub w dół, by zobaczyć ekran, dostosuj wysokość monitora. Osoby korzystające z laptopów zazwyczaj mają dobraną złą wysokość. Spróbuj podłączyć laptopa do oddzielnego monitora i… poczuj różnicę!

#4 Unikaj napinania szyi podczas wysyłania wiadomości

Spojrzenie na telefon komórkowy w celu wysłania tekstu lub wykonania innych zadań powoduje dodatkowy stres na karku. Spróbuj ograniczyć korzystanie z telefonu komórkowego, robiąc częste przerwy. A kiedy musisz go używać, trzymaj go bliżej poziomu oczu, by zmniejszyć nacisk na szyję.

#5 Użyj zestawu słuchawkowego

Szyja może stać się bolesna, jeśli regularnie zginasz głowę na bok. Korzystanie z zestawu słuchawkowego z zestawem głośnomówiącym pomaga utrzymać lepszą pozycję szyi .

#6 Ćwicz i rozciągaj

Utrzymuj swoją szyję silną i elastyczną, wykonując krótkie zestawy ćwiczeń wzmacniających i rozciągających przez cały dzień. Jednym z lepszych ćwiczeń na szyję są ćwiczenia, które znajdziecie na końcu artykułu.

#7 Bądź nawodniony

Twoje ciało potrzebuje wody, aby być w najlepszej formie. Obejmuje to krążki międzykręgowe, które składają się w większości z wody i działają jak gąbczaste poduszki między kręgami. Spróbuj popijać butelkę wody przez cały dzień lub ustaw przypomnienia, by wypijać szklankę wody co kilka godzin.

#8 Noś ciężar równomiernie

Pamiętaj, że plecak powinien być noszony na obu ramionach, a nie na jednym. W przypadku przedmiotów, które nie są łatwo przenoszone równomiernie, takich jak teczka lub duża torebka, staraj się podróżować z nimi w lekkiej formie i noś tylko podstawowe przedmioty.

#9 Utrzymuj dobrą postawę

Im dalej głowa wygina się do przodu w kiepskiej pozycji, tym cięższa staje się dla szyi, która musi ją utrzymać. Utrzymuj dobrą postawę, trzymając uszy bezpośrednio nad ramionami. Jeśli złapiesz się na złej postawie, natychmiast ją popraw!

#10 Uwolnij ból punktu spustowego

Punkty wyzwalające są delikatnymi miejscami w mięśniach lub tkankach łącznych, które mogą stać się dość bolesne po dotknięciu. Aby je uwolnić, umów się na wizytę u specjalisty, który je rozmasuje!

A poniżej obiecany film!

Źródło: spine-health.com | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com

Cześć, jestem Basia

Skoro czytasz ten artykuł to znaczy, że choć raz mocno bolały Cię plecy.Znam to uczucie, dlatego chcę dzielić się z Tobą poradami i ćwiczeniami. Razem pokonamy ból!

Znajdź mnie na: